VAKIF VE DERNEKLERDEN "DEPREM BURSU"

VAKIF VE DERNEKLERDEN "DEPREM BURSU"
17 Ağustos 1999 İstanbul ve 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından, görevlilerin enkaz altında canlı bulma umuduyla kullandığı ve adeta slogan haline gelen, "Sesimi duyan var mı?" çağrısı burs programına isim oldu. Binlerce vatandaşın ölümüyle sonuçlanan Kahramanmaraş merkezli iki ayı depremin ardından “Paylaştıkça İyileşeceğiz” projesinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarıöğrencilere burs verecek. “Sesini Duyan Var Burs Programı” ile deprem bölgesindeki her seviyede eğitim gören öğrencileri bur

17 Ağustos 1999 İstanbul ve 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından, görevlilerin enkaz altında canlı bulma umuduyla kullandığı ve adeta slogan haline gelen, "Sesimi duyan var mı?" çağrısı burs programına isim oldu. Binlerce vatandaşın ölümüyle sonuçlanan Kahramanmaraş merkezli iki ayı depremin ardından “Paylaştıkça İyileşeceğiz” projesinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarıöğrencilere burs verecek. “Sesini Duyan Var Burs Programı” ile deprem bölgesindeki her seviyede eğitim gören öğrencileri burs programına uygunlukları bakımından artık tek bir adresten seçecek.

Öğrenciler https://bursverenler.org/#/ sitesinde “Sesini Duyan Var Burs Programı”nda bir kez form doldurup evraklarını online olarak yüklediğinde platformdaki bütün dernek ve vakıflar başvuruları görecek ve değerlendirecek. Öğrenci ve kurumlara büyük kolaylık sağlayan yeni sistemde kurumlar öğrencilerin diğer kurumlardan aldığı bursların bilgilerine de ulaşabilecek. Yeni sistemle öğrenciler ise her kuruma ayrı ayrı başvurma külfetinden kurtulacak.

Depremden etkilenen öğrencileri hedefleyen bursun bedeli aylık 1.000 TL olacak. Kurumlar kendi tercihleri doğrultusunda diledikleri kadar öğrenci seçip, burs bedelini doğrudan öğrenciye ödeyecek. Paylaştıkça İyileşeceğiz projesi bütün vakıf ve dernekler tarafından ücretsiz olarak kullanabiliyor.

ANKA Haber Ajansı