TOGG, T10X SAYISINI 12 BİNDEN 20 BİNE ÇIKARDI. ARAÇLAR ÇEKİLİŞLE TESLİM EDİLECEK

TOGG, T10X SAYISINI 12 BİNDEN 20 BİNE ÇIKARDI. ARAÇLAR ÇEKİLİŞLE TESLİM EDİLECEK
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), yoğun talep üzerine, 953 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunduğu ve bu ay sonunda yapılacak kura çekilişiyle kullanıcılarını belirleyerek, bu yıl içinde teslim edeceği ilk doğuştan elektrikli akıllı cihazı 'T10X’ sayısını 12 binden 20 bine çıkardığını duyurdu.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), yoğun talep üzerine, 953 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunduğu ve bu ay sonunda yapılacak kura çekilişiyle kullanıcılarını belirleyerek, bu yıl içinde teslim edeceği ilk doğuştan elektrikli akıllı cihazı "T10X’ sayısını 12 binden 20 bine çıkardığını duyurdu.

Togg'dan yapılan yazılı açıklamada, 2023 yılı boyunca kullanıcılarla buluşacak elektrikli cihaz T10X için ön sipariş sahiplerini belirleyecek çekiliş sürecine gösterilen yoğun ilgi nedeniyle, teslim edilecek akıllı cihaz sayısında artışa gidildiği bildirildi. Buna göre, T10X için verilen ön siparişin 7 günde 100 bini geçmesi üzerine harekete geçen Togg, daha önce 12 bin adet olarak açıkladığıçekilişle teslim edilecek akıllı cihaz sayısını 20 bin olarak güncelledi. Ön sipariş sürecinde ön ödeme için banka yoluyla e-Cüzdan’a yapılacak transferler, 27 Mart 2023 tarihinde saat 17.00’ye kadar işleme alınacak ve aynı gün saat 22.00’de sipariş sistemi kapanacak.

NOTER HUZURUNDA ÇEKİL TARİHİ DE BİR GÜN İLERİYE ALINDI

Togg, bu kararla birlikte noter huzurunda gerçekleşecek dijital çekiliş tarihini de bir gün ileriye alarak, 29 Mart olarak belirledi. Togg ayrıca şanslı 20 bin kullanıcının yanı sıra 20 bin kişi için de yedek liste oluşturacak. 2023 yılı için planlanan teslimatlarda iptallerin yaşanması halinde, yedek listedeki kullanıcılar devreye alınacak. Ancak, 2023 yılı teslimatları için yedek listeden asıl listeye geçemeyenler 2024 yılı ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X sipariş edebilecekler. Bu siparişi verenler, 2024 yılı haziran ayına kadar herhangi bir çekilişe girmeden akıllı cihazlarını teslim alabilecekler. Asıl ve yedek listede yer alamayan kullanıcıların yaptıklarıön ödemeler ise hesaplarına iade edilecek.

“İLK YILIMIZDA 28 BİN ADET AKILLI CİHAZ ADEDİNE ULAŞACAĞIZ"

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, markanın, kullanıcılardan gelen yoğun talep üzerine çekilişle teslim edilecek T10X sayısını 8 bin adet artırması ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

"Başından beri kullanıcılarımıza kulak verdik, onların isteklerini önemsedik. 2023 yılında teslim edeceğimiz akıllı cihazlarımızın da ağırlıklı olarak kullanıcılarımız tarafından satın alınmasınıönemsedik. Bu amaçla 12.000 bin adet olarak belirlediğimiz 2023 teslimatını 8 bin adet artırarak 20 bin adete çıkardık. Bu artışla toplam üretimimiz henüz ilk yılında 28 bin adedi bulacak. Gemlik Teknoloji Kampüsü’müzün insan kaynağı, teknik altyapı ve kapasitesi, mobilite sektörü tedarik zincirini olumsuz etkileyecek beklenmeyen durumlar ortaya çıkmadığı sürece, bu rakamıüretebilecek seviyededir”.

ANKA Haber Ajansı