İGA İSTANBUL HAVALİMANI ÜÇÜNCÜ KEZ 'YILIN HAVALİMANI' SEÇİLDİ

İGA İSTANBUL HAVALİMANI ÜÇÜNCÜ KEZ 'YILIN HAVALİMANI' SEÇİLDİ
İGA İstanbul Havalimanı, havacılık sektörünün 14 farklı kategorisini değerlendirip, ödüllendiren “Air Transport Awards”ödüllerinde üst üste üçüncü kez “Yılın Havalimanı” olarak seçildi.

İGA İstanbul Havalimanı, havacılık sektörünün 14 farklı kategorisini değerlendirip, ödüllendiren “Air Transport Awards” ödüllerinde üst üste üçüncü kez “Yılın Havalimanı” olarak seçildi.

İGA'dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Havalimanı, dünya havacılık sektörünün önde gelen yayınları arasında gösterilen “Air Transport Awards” ödüllerinde, 2021 ve 2022 yıllarının ardından bu yıl da “Yılın Havalimanı” seçildi.

Havacılık otoritelerinden görüş alınarak gerçekleştirilen oylamaya 4 binden fazla okuyucu ve havacılık sektörünün önde gelen yöneticileri katılırken, kazananlar oylama sonucu belirlendi. Yarışmanın geçmiş yıllarda kazananları arasında Singapur Changi, Dubai, Lizbon ve Doha havalimanları bulunuyor. İGA İstanbul Havalimanı ise ödül tarihinde üst üste üçüncü kez en iyi havalimanıödülüne ulaşan ilk havalimanı oldu. İstanbul Havalimanı’nın “Yılın Havalimanı” seçildiği ödül töreni, sektör liderlerinin katılımıyla Kanada’nın Montreal kentinde yapıldı.

“Air Transport Awards” Ödülleri, Hermes – Air Transport Organizasyonu ve ATN (Air Transport News) ortaklığında düzenlenirken, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI), Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) gibi havacılık sektörünün önde gelen kuruluşları da seçici kurulda görev yapıyor. Air Transport News için dünyada havalimanları konusunda uzman olan, seyahat konusunda görüşlerine başvurulan, yolculuk ve konaklama gibi konularda görüş bildirenler tarafından her yıl oylama yapılıyor.

“HAVACILIK SEKTÖRÜNDE ÇOK BAŞARILI BİR YILI ARKAMIZDA BIRAKTIK”

İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu, üst üste layık görüldükleri "yılın havalimanı" ödülüyle ilgili olarak şu değerlendirmeleri yaptı:

“İGA İstanbul Havalimanı olarak havacılık sektöründe karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen çok başarılı bir yıl geçirmeyi başardık. Üç yıl üst üste Avrupa’nın en yoğun küresel aktarma merkezi olmaya devam ederken, havalimanımız geçen yıl 64,5 milyon yolcuya hizmet vererek Avrupa’nın operasyonel olarak en dirençli havalimanlarından biri de oldu. Türkiye’de yaşanan yürek burkan deprem felaketi nedeniyle ödül törenine bizzat katılamadık ama Air Transport Awards tarafından ‘Yılın Havalimanı’ ödülünü almak, ülkemizin ve İstanbul Havalimanı’nın deprem gibi büyük bir felaketin ardından da ne kadar dirençli olduğunu gösteriyor. Önceliğimiz, yolcularımıza tüm segmentasyonlar kapsamında sorunsuz ve keyifli bir seyahat deneyimi sunmak.

Taahhüdümüz ise havalimanımızın çalışanlarına, paydaşlarına ve yolcularına ne kadar iyi hizmet verdiğinin bir yansıması olarak operasyonel mükemmelliğimizi sürdürmek. Bunu çabaları ve çalışmalarıyla mümkün kılan herkese çok teşekkür ediyorum.”

ANKA Haber Ajansı