Uluslararası Bağışçılar Konferansı 20 Mart’ta Brüksel’de yapılacak

Uluslararası Bağışçılar Konferansı 20 Mart’ta Brüksel’de yapılacak
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström ile bakanlıkta bir araya geldi. Görüşmede, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu ve AB Dönem Başkanlığı’nı yürüten İsveç’in 20 Mart’ta Brüksel’de düzenleyeceği Uluslararası Bağışçılar Konferansı ele alındı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström ile bugün bakanlık görüştü. Dışişleri Bakanlığı, sosyal medya hesabında, görüşmeden fotoğrafla birlikte, “Bakan Yardımcımız Yasin Ekrem Serim, İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström’ü kabul etmiştir. Görüşmede, Brüksel’de düzenlenecek Uluslararası Bağışçılar Konferansı’na giden süreçte deprem sonrası ihya ve inşa çalışmalarımız ele alınmıştır” paylaşımını yaptı.

İsveç Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda ise “Büyükelçi Herrström, bugün Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim ile görüştü. Depremden dolayı taziye dileklerini iletti ve 20 Mart’ta Türkiye ve Suriye için düzenlenecek Uluslararası Donör Konferansı aracılığıyla depremzedelere destek konusunda iş birliği ele alındı” denildi.

ANKA Haber Ajansı