SALDIRIYA UĞRAYAN İLAHİYATÇI YAZAR KILIÇ: "KİMSEDEN KORKMUYORUM, DÜŞÜNCELERİMİ HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİM"

SALDIRIYA UĞRAYAN İLAHİYATÇI YAZAR KILIÇ: "KİMSEDEN KORKMUYORUM, DÜŞÜNCELERİMİ HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİM"
Bugün evinin önünde saldırıya uğrayan ilahiyatçı yazar Cemil Kılıç, hastanedeki tedavisinin ardından Gaziosmanpaşa Emniyet Müdürlüğü’ne giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. Suç kayıtları bulunan 4 saldırganı teşhis eden Kılıç, emniyet çıkışı yaptığı açıklamada, “Kimseden korkmuyorum, düşüncelerimi haykırmaya devam edeceğim. Laik Cumhuriyeti, Atatürk ilke ve devrimlerini, demokrasiyi, insan haklarını savunmayı sürdüreceğim. Asla geri adım atmayacağım. Daha gür sesle gerçekleri söylemeye devam edeceğ

OKTAY YILDIRIM

Bugün evinin önünde saldırıya uğrayan ilahiyatçı yazar Cemil Kılıç, hastanedeki tedavisinin ardından Gaziosmanpaşa Emniyet Müdürlüğü’ne giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. Suç kayıtları bulunan 4 saldırganı teşhis eden Kılıç, emniyet çıkışı yaptığı açıklamada, “Kimseden korkmuyorum, düşüncelerimi haykırmaya devam edeceğim. Laik Cumhuriyeti, Atatürk ilke ve devrimlerini, demokrasiyi, insan haklarını savunmayı sürdüreceğim. Asla geri adım atmayacağım. Daha gür sesle gerçekleri söylemeye devam edeceğiz” dedi.

İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç, bugün öğlen saatlerinde evinin önünde saldırıya uğradı. Kılıç, uğradığı saldırıyı, sosyal medyadan, "Ellerinde sopalarla "Allahuekber" deyip saldırdılar. Kendimi eve zor attım" sözleriyle duyurdu. Bunun üzerine CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Kılıç'ı evinde ziyaret etti. Kaftancıoğlu'nun muayene ettiği Cemil Kılıç, daha sonra ambulansla özel bir hastaneye götürüldü. Kılıç, hastanedeki muayene ve tedavisinin ardından Gaziosmanpaşa Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, suç duyurusunda bulundu ve haklarında suç kayıtları bulunan 4 saldırganı katalog üzerinden teşhis etti. Kılıç, emniyetten ayrılırken de basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı:

Saldırganların yanına gelerek, “Siz Cemil Kılıç mısınız” diye sorduktan sonra yumruk atmaya başladıklarını anlatan Cemil Kılıç şunları söyledi:

"SLOGANLAR ATMAYA BAŞLADILAR: Evimin önünde menfur bir saldırıya uğradım. Saldırgan şahıs "Siz Cemil Kılıç mısınız" diye sordu. Selam verdi tabii önce. Ben de sokakta orada burada selam veren hâl hatır soran iyi niyetli şahıslardan sanıp "Aleykümselam" dedim. Ardından tekrar "Cemil Kılıç mısınız" diye sordu. Ben de "Evet" dedim. O sırada saldırmaya başladı. Elimde kova vardı, biraz sarsıldım, yere düştüm, ayağa kalktım, karşılık verdim. O sırada bağrış, çağırışlar olmaya başladı. Sloganlar atıldı, başkaları da gelmeye başladı. Kalabalık olunca oradan hızla uzaklaşmaya çalıştım, evime attım kendimi. Daha sonra sloganlarla, saldırganca ifadelerle haykırmaya devam ettiler.

GÖZDAĞI VERİLMEK İÇİN YAPILMIŞ BİR SALDIRI: Göz dağı vermek için yapılmış bir saldırı. İnancım gereği Cenab-ı Allah’a, Ulu Tanrı'ya bir can borcumuz var. O borcu zamanı geldiği zaman inşallah Cenabı Hakk'a emanet edeceğiz, teslim edeceğiz. Kimseden korkmuyorum, düşüncelerimi haykırmaya devam edeceğim. Laik Cumhuriyeti, Atatürk ilke ve devrimlerini, demokrasiyi, insan haklarını savunmayı sürdüreceğim.

ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIM. KORKMUYORUM, ÇEKİNMİYORUM: Asla geri adım atmayacağım. Bundan sonra daha gür sesle mücadele edeceğim. Benim korkacağımı, vazgeçeceğimi ve artık konuşmayacağımı düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Daha gür sesle gerçekleri söylemeye devam edeceğiz. Ben kendimi aziz milletime ve Cenabı Hakka emanet etmiş bir kimseyim hiçbir saldırıdan korkmuyorum, çekinmiyorum. Dönen dönsün ben dönmem yolumdan.”

ANKA Haber Ajansı