OĞAN: “BU ÜLKEYİ TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ VE ATATÜRK ÇİZGİSİNDE YÜRÜYENLER YÖNETECEK”

OĞAN: “BU ÜLKEYİ TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ VE ATATÜRK ÇİZGİSİNDE YÜRÜYENLER YÖNETECEK”
ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, “Devlette bir onarım süreci olacak ve kısa süre içinde bu ülkeyi ayağa kaldıracağız. Buna inanın. Bu ülkeyi biz yöneteceğiz. Buna inanın. Bu ülkeyi Türk milliyetçiliği ve Atatürk çizgisinde yürüyenler yönetecek” dedi.

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, “Devlette bir onarım süreci olacak ve kısa süre içinde bu ülkeyi ayağa kaldıracağız. Buna inanın. Bu ülkeyi biz yöneteceğiz. Buna inanın. Bu ülkeyi Türk milliyetçiliği ve Atatürk çizgisinde yürüyenler yönetecek” dedi.

ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, bugün İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yapılan Marmara Bölgesi aday tanıtım toplantısında konuştu.

Oğan, şunları söyledi:

“Önümüzde bir fırsat var. Sandığa gittiğimizde şu soruyu sormalıyız; ‘Kendi öz yurdumda ben miyim garip’ Biz garip miyiz ki bu yurtta bunlara muhtacız? Biz garip miyiz ki Türk milliyetçileri olarak Cumhur İttifakı’nın yedeği olarak görülelim? Biz garip miyiz ki bu memlekette Millet İttifakı’nın heybesindeki garanti oy olarak görülelim? Televizyonlar bizi yok saymaya devam etsinler. İttifaklar kendi aralarında Türk milliyetçilerini parsel parsel paylaştıklarını zannetsinler. Türk milliyetçileri ve Atatürkçüler, öyle bir dip dalga ile geliyor ki biz, bu memlekette garip değil, bu memleketin sahibi olduğumuzu göstereceğiz inşallah.

“SİYASAL İSLAMCILAR, TÜRKİYE’DE NORMALDE TAŞÇATLASA OYU YÜZDE 20’Yİ AŞMAYACAK KİTLE”

Türk siyasi yelpazesine gelin bir bakalım. Türkiye’de dört ana yelpaze görürüz. Şimdi bize iki yelpaze göstermeye çalışıyorlar ama öyle değil. Türkiye’de sol ve sosyal demokratların geleneksel oyu yüzde 20’dir. 25’tir, beş de benden olsun 30’dur. Daha fazla yok. CHP’nin sayın genel başkanı, çıkmış. Diyor ki ‘Yüzde 50’yi aşacağım. Cumhurbaşkanı olacağım’ Peki, kimin oyu ile? Bir miktar HDP oyu ile. Başka? Bir de sizlerin oyu, Türk milliyetçilerinin oyu ile. Yani size diyor ki ‘Hiç önemli değil. Gelin, HDP ile aynı sandığa girin. Beni seçin’ Yelpazenin öbür tarafında kim var? Siyasal İslamcılar, Türkiye’de normalde taşçatlasa oyu yüzde 20’yi aşmayacak kitle. Allem ediyorlar kallem ediyorlar, 25’e geliyorlar. Bunlar da diyor ki ‘Biz de yüzde 50’yi aşacağız’ Kimin oyu ile? Hüda-Par’ın az oyu ile. Başka? Türk milliyetçilerinin oyu ile. Diyorlar ki Türk milliyetçilerine ‘Biz, sizin milliyetçiliğiniz ayaklarımızın altına aldık. Buna rağmen geleceksiniz, beni seçeceksiniz’ Bir tarafta da HDP var. Yaklaşık yüzde 10’luk kitlesi var. Tabanında Kürt kardeşlerimiz ama onu istismar eden, PKK ile arasına mesafe koymayan da bir kitle var. Türkiye’de başlangıç oyu yüzde 30 olan ancak yüzde 60’a kadar rahatlıkla gidebilecek Türk milliyetçileri var. Atatürkçüler var, bu ülkenin sigortası var ve yok sayılmak isteniyor.

“TÜRK MİLLİYETÇİLERİ DEMOKRASİNİN YOLUNU NE ZAMANDAN BERİ DİYARBAKIR’DAN GEÇİRİR OLDU DA SİZ TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN OYUNU ALACAKSINIZ”

Biraz dertleşelim. Prompter yok, canlı veren kanallar yok. Bizim arkamızda para babaları yok. Siz varsınız. O yüzden samimi bir dertleşme yapmak istiyorum. Her seçimde söylerler önemlidir ama bu seçimin neden önemli olduğunu belirtmek isterim. İki ittifakı getirip kurdular. Birbirlerinden tamamen farklı görüşleri bir araya getirdiler. Örneğin; MHP’yi AKP ile yan yana koydular ve ‘Milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım’ diyen ‘Bana Kürtçülükle de gelmeyin, Türkçülükle de gelmeyin’ diyerek bölücü ideolojiyi, kurucu ideoloji ile bir tutan adama oy verdirmek istiyorlar. Yanına da getirdiler domuz bağı ile bilinen, Konca Kuriş’leri, Gaffar Okan’ları katleden bir terör yapılanmasının siyasi uzantısını koydular. Karşı tarafa bakalım. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Gazi Meclis şurada dururken demokrasimizin yolunu illa da Diyarbakır’dan geçirmeye çalışan CHP’nin sayın genel başkanı diyor ki ‘İYİ Parti’nin oylarını alacağım, Türk milliyetçilerini oylarını alacağım’ Türk milliyetçileri demokrasinin yolunu ne zamandan beri Diyarbakır’dan geçirir oldu da siz Türk milliyetçilerinin oyunu alacaksınız?

“BU İTTİFAKLAR VE CUMHURBAŞKANLARI ADAYLARI İÇERİSİNDE KADINLARA DEĞER VEREN TEK İTTİFAK VE TEK CUMHURBAŞKANI ADAYI BİZİZ”

Kampanyayı tek kuruş hazine yardımı almadan yapıyoruz. O gidiyor konuşmasını tık tık yapıyor. Biz, her şeye kendi alın terimizle koşturmak zorundayız. Buradaki tek bir arkadaşımız buraya parayla pulla gelmedi. Buradaki tek bir arkadaşımız bizden otobüs istemedi. Bu zorluklarla mücadele ediyoruz. Bizim, sizin bu çabalarınız o kadar kıymetlidir ki tarih bunu yazacaktır. Şanla, şerefle yazacaktır bunu. Bizim Iğdır’ımızda da verimli topraklar var. Ama bu hükümetin yanlış politikaları sonucu birçoğu ekilemez vaziyete dönüştü. O kadar ki şeker pancarı Iğdır’da üretilirken fabrikasını Ağrı’ya yaptılar. Kars’a yaptılar. Ağrı da Kars da bizim canımız, ciğerimiz ama üretim yeri Iğdır. Demek ki burada asıl olan nedir? Sadece bu hükümet değil, öncekilerde de bu vardı. Liyakatsizlik var burada. Planlama yok. Biz, ekonomimizi planlı bir çerçevede ama piyasanın ekonomisiyle yeniden ele alacağız. Ülkemizi sanayi bölgelerine böleceğiz ve İstanbul’daki fazla nüfusun önemli bir kısmını bu sanayi bölgelerinde yapacağımız evlere taşıyacağız. Evleri devlet yapacak. Kadınlara o evleri zimmetleyecek, tapusunu kadınlara verecek. Bu ittifaklar ve cumhurbaşkanları adayları içerisinde kadınlara değer veren tek ittifak ve tek cumhurbaşkanı adayı biziz.

“İLK ÜÇ GÜN HÜKÜMET VE ONUN DEPREME MÜDAHALE EDECEK ORGANLARI OLAN AFAD, KIZILAY O KADAR BECERİKSİZ İNSANLARI ELİNDEKİ MÜDAHALE EDEMEDİLER”

İlk üç gün hükümet ve onun depreme müdahale edecek organları olan AFAD, Kızılay o kadar beceriksiz insanları elinde ki müdahale edemediler yeterince. Birçok insanımız depremin ilk günü ölmedi. O molozların, yıkıntıların arasında kalarak öldü. Günlerce kurtarılmayı bekleyerek can verdiler. İki aydan fazla süre geçti ve hala enkazlardan ceset çıkıyor. Türkiye Cumhuriyeti gibi bir devlete bu yakışıyor mu?

“DEVLETTE BİR ONARIM SÜRECİ OLACAK VE KISA SÜRE İÇİNDE BU ÜLKEYİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Devlette bir onarım süreci olacak ve kısa süre içinde bu ülkeyi ayağa kaldıracağız. Buna inanın. Bu ülkeyi biz yöneteceğiz. Buna inanın. Bu ülkeyi Türk milliyetçiliği ve Atatürk çizgisinde yürüyenler yönetecek.”

ANKA Haber Ajansı