MUTLU ŞEHİR MERKEZİ’NDEN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE BRONZ SERTİFİKA

MUTLU ŞEHİR MERKEZİ’NDEN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE BRONZ SERTİFİKA
Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Mutlu Şehir Merkezi tarafından, Mutlu Şehir Endeksi’nde 'bronz sertifika' ile ödüllendirildi. Mutlu Şehir Merkezi Başkanı Dr. B. R. Bartoszewicz, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a gönderdiği kutlama mektubunda, “Vatandaşlarınızın refahına olan bağlığınız, kentinizin resmi olarak mutlu bir şehir kabul edilmesini sağladı” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Mutlu Şehir Merkezi tarafından, Mutlu Şehir Endeksi’nde "bronz sertifika" ile ödüllendirildi. Mutlu Şehir Merkezi Başkanı Dr. B. R. Bartoszewicz, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a gönderdiği kutlama mektubunda, “Vatandaşlarınızın refahına olan bağlığınız, kentinizin resmi olarak mutlu bir şehir kabul edilmesini sağladı” dedi.

ABB, Başkent'te hayata geçirdiği projeler dolayısıyla Londra merkezli Yaşam Kalitesi Enstitüsü ve Mutlu Şehir Merkezi kurumları tarafından 2023 yılına ilişkin oluşturulan Mutlu Şehir Endeksi’nde bronz sertifika ile ödüllendirildi.

ABB, aldığı bronz sertifika ile Avrupa Birliği başkentleri Budapeşte, Atina, Bükreş, Valetta, Bratislava, San Marino, Podgoritsa ve Lefkoşa başta olmak üzere dünyanın önemli başkent ve büyükşehirleri Johannesburg, Rio de Jenerio, Monako, St. Petersburg, Yeni Delhi, Panama ve Bangkok gibi kentleri geride bıraktı.

“ÖVGÜYE DEĞER BİR BAŞLANGIÇ”

ABB Başkanı Mansur Yavaş’a bir tebrik mektubu yazan Mutlu Şehir Merkezi Başkanı Dr. B. R. Bartoszewicz, “Bu bronz sertifika, övgüye değer bir başlangıç ve kutlamaya değer olağanüstü bir dönüm noktasıdır” dedi. Bartoszewicz, mektubunda şunları kaydetti:

“Vatandaşlarınızın refahına olan bağlılığınız, kentinizin resmi olarak mutlu bir şehir kabul edilmesini sağladı. Şehri herkes için daha iyi hâle getirerek, içinde yaşayan insanları olumlu yönde ve doğrudan etkiliyorsunuz. Mutlu Şehir Endeksi 2023’teki sıralamanızdan dolayı sizi tebrik ediyor ve yerinizi ilerletme eksenindeki çalışmalarınızda bol şans diliyoruz.”

"KENTİMİZİ DÜNYA BAŞKENTLERİYLE AYNI SEVİYEYE GETİRMEKTE KARARLIYIZ"

ABB Başkanı Mansur Yavaş ise sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "2023 yılı Mutlu Şehir Endeksi'nde bronz sertifikaya layık görüldük. İlk günden beri insanlarımızın refahını artırma gayesiyle çalıştık. Sizlerin mutluluğu ve huzuru, bizim en büyük ödülümüz oldu. Kentimizi dünya başkentleriyle aynı seviyeye getirmekte kararlıyız" dedi.

Dünya kentlerinde insanların refah seviyeleri ve yaşam kalitelerindeki iyileşmelerin değerlendirildiği ve puanlamada kültürel etkinliklere katılım, sosyal hayat, halkın karar alma sürecine katılımı, ulaşım, girişimcilik, geri dönüşüm ve eğitim gibi kriterlerin değerlendirildiği endekste, sosyal politikaların oluşturulması, kamu hizmetlerinin uygulanmasında görülen zorluklar ve krizler ile ilgili alanlar izleniyor.

ANKA Haber Ajansı