Muhittin Böcek: “Ant Olsun Antalya’ya, Herkesin Başkanı Olmaktan Bir An Olsun Vazgeçmeyeceğim”

Muhittin Böcek: “Ant Olsun Antalya’ya, Herkesin Başkanı Olmaktan Bir An Olsun Vazgeçmeyeceğim”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “31 Mart gecesi bu şehirde herkes kazanmış, Antalyamız kazanmış olacak. Tıpkı geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi tekrar ant içiyorum: Ant olsun Antalya'ya, çok çalışacağız. Ant olsun Antalya'ya, birlikte başaracağız. Ant olsun Antalya'ya, Antalyalıya biz kazandıracağız. Ant olsun Antalya’ya, herkesin başkanı olmaktan bir an olsun vazgeçmeyeceğim. Azimle gururla hep birlikte 5 yıl daha” dedi.

HABER: GÜLARA SUBAŞI / KAMERA: ÜNAL AYDIN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin adayı Muhittin Böcek, “31 Mart gecesi bu şehirde herkes kazanmış, Antalyamız kazanmış olacak. Tıpkı geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi tekrar ant içiyorum: Ant olsun Antalya'ya, çok çalışacağız. Ant olsun Antalya'ya, birlikte başaracağız. Ant olsun Antalya'ya, Antalyalıya biz kazandıracağız. Ant olsun Antalya’ya, herkesin başkanı olmaktan bir an olsun vazgeçmeyeceğim. Azimle gururla hep birlikte 5 yıl daha” dedi.

CHP Genel BaşkanıÖzgür Özel, bugün Antalya’da düzenlenen Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Toplantıya CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, CHP milletvekilleri de katıldı. Toplantıda, Antalya için hazırlanan seçim şarkısı dinletildi. Ardından 5 yıllık hizmetleri içeren klip ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in hayat hikayesini anlatan kısa film izletildi. Gösterimin ardından konuşan Böcek, şunları söyledi:

"BELEDİYE OLARAK ŞEHRİMİZİN HER KÖŞESİNE EŞİT VE ADİL HİZMET GÖTÜRMEK, ANA HEDEFİMİZ OLDU”

“2019 yerel seçimlerinde, önceki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdiriyle aday oldum. Şimdi de 31 Mart 2024 yerel seçimleri için Antalya halkının anketlerden çıkan desteği ve Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in takdirleriyle ikinci kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterildim. Bana bu onurlu görevi, bu sorumluluğu veren Sayın Genel Başkanıma huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Antalya; tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirasıyla sadece ülkemizin değil, dünyanın da en özel şehirlerinden biridir. Görevim süresince, bu benzersiz şehri daha kıymetli hale getirip kentimizin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak adımlar attık. Belediye olarak şehrimizin her köşesine eşit ve adil hizmet götürmek, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerine duyarlıçözümler üretmek ana hedefimiz oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapma onurunu yaşadığım bu dönemde, şehrimizin dört bir yanında hayata geçirdiğimiz projelerle Antalyamızın yaşam kalitesini yükseltmek için çalıştık. Antalya'nın güzelliklerini korumak ve geliştirmek, kentimizi daha yaşanabilir, daha yeşil, daha modern bir hale getirmek için projelerimizi titizlikle planladık ve uyguladık.

"TÜRKİYE’NİN BÜTÇESİNE GÖRE EN BORÇLU BELEDİYESİNİ DEVRALMIŞTIK”

Görevde olduğumuz süre içerisinde devraldığımız borçları, yaşadığımız tüm olumsuzlukları, üzerimizde kurulmak istenen siyasi baskıları, bütün başvurularımıza, taleplerimize rağmen iktidar eliyle yapılan engellemeleri, hiçbir zaman bahaneye dönüştürmeden hizmet ettik. Türkiye’nin bütçesine göre en borçlu belediyesini devralmıştık. Ama bizim inandığımız belediyecilik anlayışıyla kaynakları doğru kullanarak ve israfa son vererek işe başladık. Milletin parasını, sadece milletimize harcadık. Ranta değil, halka dönük projelerimizi gerçekleştirdik. Çünkü biz, ailesiyle huzur içinde yaşayacağı; sıkıntıları, sorunları, dertleri düşünerek değil, mutlu ve huzurlu biçimde uyanacağı, hayat kalitesinin ve yaşam standartlarının arttığı bir Antalya için yola çıktık. Bize direnenler oldu. Önümüze engeller koymak isteyenler oldu. Ama biz, dayatılmak istenen esaretin önüne koskoca bir ‘C’ harfi koyduk. Cesaretle yolumuza devam ettik, bundan böyle de devam edeceğiz. Çünkü Antalya'yı yönetmek demek sadece dönemi kurtarmak değil, uzun vadeli planlama da yapmak; Antalya’yı geleceğe hazırlamak demektir.

"BELEDİYECİLİĞİN SADECE TAŞLA, İNŞAATLA DEĞİL; İNSAN SEVGİSİYLE, HİZMET AŞKIYLA İLGİLİ OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Hep söyledim, hep söylüyorum: Belediyeciliğin sadece taşla, inşaatla değil; insan sevgisiyle, hizmet aşkıyla ilgili olduğuna inanıyorum. Çünkü bana göre belediyecilik; insanların hayatlarına dokunmaktır, dertlerine derman olmak, yaşamlarını kolaylaştırmaktır. İşte tam bu yüzden tarımdan ulaşıma, turizmden yeşil alanların arttırılmasına kadar birçok alanda yenilikçi projelerimizle Antalyamızı Türkiye'nin en modern, en yaşanabilir şehri yapma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Kentsel dönüşüm, altyapıçalışmaları, sosyal ve kültürel projelerle Antalyamızın çehresini değiştirmeye devam edeceğiz. Sizlerin desteğiyle Antalyamızı geleceğe taşıyacak, kentimizin her bir ferdi için daha iyi bir yaşam sunacak projeleri hep birlikte hayata geçireceğiz. Yeni dönem vizyon projelerimiz arasında; sürdürülebilir çevre politikaları, temiz enerji kaynaklarının kullanımının artırılması, toplu taşıma sistemlerinin geliştirilmesi ve genişletilmesi, çocuklarımız ve gençlerimiz için daha fazla yeşil alan ve spor tesisleri, eğitim ve sağlık alanlarında yapacağımız yenilikler öne çıkacak.

"31 MART GECESİ HERKES KAZANMIŞ OLACAK”

Yerel kalkınmayı destekleyen, esnafımızı ve yerel üreticilerimizi güçlendiren girişimleri ön plana çıkaracağız. Bu projeler, sadece şehrimizin fiziki yapısını değil; aynı zamanda sosyal dokusunu da güçlendirecektir. Antalya; gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızın yüzünün güldüğü, bütün vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu olduğu, özgürce yaşadığı bir şehir olmaya devam edecektir. 23 Şubat 2019’da, tam 5 yıl önce, proje lansmanı konuşmamda bir söz vermiştim: ‘Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini kazandığım taktirde, sadece bir kesimin değil, bana oy veren veya vermeyen herkesin başkanı olacağım’ demiştim. Bunun sözünü şimdiden ve yeniden veriyorum. 31 Mart gecesi bu şehirde herkes kazanmış olacak. Projelerimizi hayata geçirdiğimizde, sadece bana oy verenlere değil; Antalya'nın tamamına hizmet etmiş olacağım. Hizmette eşitlik ilkesinden yola çıkarak altyapıdan imara, eğitimden kültüre, toplu taşımadan kent planlamasına kadar şehrin bütün bileşenleriyle birlikte ortak akılla hareket ettik.

Yeni dönem projelerimiz, sadece bir belediye başkanının değil; tüm Antalyalıların ortak projeleridir. Bu yolda bana güç veren, destek olan ve inanan her bir Antalyalıya minnettarım. Unutmayın, büyükşehir hepimizin ve yalnızca birlikte başaracağız. Tıpkı geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi tekrar ant içiyorum: Ant olsun Antalya'ya, çok çalışacağız. Ant olsun Antalya'ya, birlikte başaracağız. Ant olsun Antalya'ya, Antalyalıya biz kazandıracağız. Ant olsun Antalya’ya, herkesin başkanı olmaktan bir an olsun bile vazgeçmeyeceğim. Ata’mızın iki büyük eseri var dediği gibi, ‘Birisi cumhuriyet, birisi CHP.’ Azimle gururla hep birlikte 5 yıl daha.”

Böcek’in konuşmasının ardından “Gelecek 5 Yılın Projeleri” tanıtım filmi izletildi.

ANKA Haber Ajansı