MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, İSRAİL DIŞİŞLERİ BAKANI ELİ COHEN İLE GÖRÜŞTÜ

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, İSRAİL DIŞİŞLERİ BAKANI ELİ COHEN İLE GÖRÜŞTÜ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen ile telefonda görüştü. Bakanlık'tan yapılan bilgilendirmede, "Görüşmede Bakan Çavuşoğlu, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’nın kudsiyetine ve statüsüne yönelik son provokasyonları ile İsrail’in Gazze ve Lübnan’a hava saldırılarını kınadığımızı, mübarek Ramazan ayında ibadet eden masum insanlara şiddet uygulanmasının kabul edilemez olduğunu belirtmiştir" denildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen ile telefonla görüştü. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede, "Görüşmede Bakan Çavuşoğlu, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’nın kutsiyetine ve statüsüne yönelik son provokasyonları ile İsrail’in Gazze ve Lübnan’a hava saldırılarını kınadığımızı, mübarek Ramazan ayında ibadet eden masum insanlara şiddet uygulanmasının kabul edilemez olduğunu belirtmiştir" denildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının ardından İsrailli mevkidaşı Eli Cohen ile bugün telefonla görüştü. Bakanlık'tan yapılan bilgilendirmede, "Görüşmede Bakan Çavuşoğlu, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’nın kutsiyetine ve statüsüne yönelik son provokasyonları ile İsrail’in Gazze ve Lübnan’a hava saldırılarını kınadığımızı, mübarek Ramazan ayında ibadet eden masum insanlara şiddet uygulanmasının kabul edilemez olduğunu belirtmiştir. Bakan Çavuşoğlu, İsrail güvenlik güçlerinin şiddet eylemlerinin herhangi bir bahanesinin olamayacağını söylemiş, bunların tekrarlanmaması ve hava saldırılarının yeniden başlatılmaması gerektiğini vurgulamıştır" ifadelerine yer verildi.

ANKA Haber Ajansı