'KEMAL SUNAL FİLM KOSTÜMLERİ VE FİLM AFİŞLERİ’ SERGİSİ MÜZE GAZHANE’DE AÇILDI

'KEMAL SUNAL FİLM KOSTÜMLERİ VE FİLM AFİŞLERİ’ SERGİSİ MÜZE GAZHANE’DE AÇILDI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği 'Kemal Sunal Film Kostümleri ve Film Afişleri' sergisi, Müze Gazhane’de açıldı. Sergi, 14 Nisan’a kadar açık olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği "Kemal Sunal Film Kostümleri ve Film Afişleri" sergisi, Müze Gazhane’de açıldı. Sergi, 14 Nisan’a kadar açık olacak.

İBB Kültür Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal’ı tüm yönleriyle anlatan "Kemal Sunal Film Kostümleri ve Film Afişleri" sergisi, oyuncunun ailesi ve sanatseverlerin katılımıyla dün Müze Gazhane’de açıldı.

Serginin açılışında büyük ustanın oğlu Ali Sunal ile de bir söyleşi gerçekleşti. Ali Sunal, babası Kemal Sunal’ın ölümünün üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen yeni nesil tarafından dahi çok sevildiğini ve bunun da ailesi olarak kendilerini gururlandırdığını söyledi. Usta sanatçının eşi Gül Sunal ve kızı Ezo Sunal’ın da bulunduğu söyleşide Ali Sunal, “Babam, çok özel bir insandı. Az konuşurdu, daha çok dinlemeyi tercih ederdi. Ben, bu konuda daha çok anneme benzemişim. Kimseye kin beslemezdi ama üzüldüğü konular vardı, telif hakları gibi. Filmleri hâlâ kendiyle yarıştırılan dünyadaki tek oyuncu benim babam sanırım. Bu özel insanın oğlu olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Büyük ustanın unutulmaz filmlerini, kostümleriyle tekrar hatırlamak isteyen tüm sevenleri, 14 Nisan Cuma gününe kadar açık olacak Müze Gazhane C Binası’ndaki sergiyi, ücretsiz olarak ziyaret edebilecek

ANKA Haber Ajansı