İSTAÇ, '23 NİSAN ÇOCUK KARNAVALI'NDA ‘SIFIR ATIK' EĞİTİMİ VERDİ

İSTAÇ, '23 NİSAN ÇOCUK KARNAVALI'NDA ‘SIFIR ATIK' EĞİTİMİ VERDİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Maltepe'de düzenlenen ve 30 binden fazla ailenin ziyaret ettiği 23 Nisan Çocuk Karnavalı'nda İBB iştirakleri de kendi iş alanlarına dair eğitici ve eğlence dolu etkinlikler düzenledi. İBB iştiraki İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İSTAÇ) standında; çevre bilincinin oluşturulması ve geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla etkinlikler yapıldı, çocuklara 'sıfır atık' eğitimi verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Maltepe'de düzenlenen ve 30 binden fazla ailenin ziyaret ettiği 23 Nisan Çocuk Karnavalı'nda İBB iştirakleri de kendi iş alanlarına dair eğitici ve eğlence dolu etkinlikler düzenledi. İBB iştiraki İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (İSTAÇ) standında; çevre bilincinin oluşturulması ve geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla etkinlikler yapıldı, çocuklara "sıfır atık" eğitimi verildi.

İBB, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Maltepe Etkinlik Alanı’nda "23 Nisan Çocuk Karnavalı" düzenledi. 30 binden fazla ailenin ziyaret ettiği karnavalda, çeşitli etkinlikler, eğitici ve eğlenceli atölyeler, tüm İBB iştiraklerinin hizmet verdiği konulara göre belirlenen uygulamalar ve keyifli konserlerle gerçekleştirildi.

ÇOCUKLAR YAPTI, ETKİNLİK ALANINDA KULLANILDI

İSTAÇ, karnavalda, "sıfır atık" eğitimi ile başladığı etkinliklerine, Geri Dönüşüm Atölyesi'nde yapılan Geri Dönüşüm Basket Oyunu ile devam etti. Bu oyun sayesinde çocuklar geri dönüşümün önemini öğrenirken, eğlenceli bir zaman geçirdi. Aynı zamanda Geri Dönüşüm Atölyesi'nde çocuklar için yapılan masa ve sandalyeler etkinlik alanında kullanıldı. Bu sayede, geri dönüştürülen malzemelerin yeniden kullanımı konusunda örnek bir uygulama gerçekleştirilmiş oldu.

Oyunların yanı sıra İSTAÇ tarafından çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için hazırlanan "Dünya'nın Dileği Boyama Kitabı" ve boya kalemleri etkinlikte kullanıldı.

'DOĞAYI SEVEN ÇOCUK" KİTAP SETİ HEDİYE EDİLDİ

Etkinliğe katılan çocuklara yine İSTAÇ tarafından hazırlanan ve çocukların doğayı sevmesi ve koruması konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan "Doğayı Seven Çocuk" kitap seti hediye edildi.

Alana atık kahramanı maketleri yerleştirilerek Geri Dönüşüm Atölyesi Hatıra Fotoğrafıçekim alanı oluşturuldu. Çocuklar, atık kahramanlarla birlikte hatıra fotoğrafıçektirerek eğlenceli anılar biriktirdi. Ayrıca etkinlik için özel olarak süslenen sıfır emisyon ile çalışan elektrikli süpürge aracıçocuklar ve aileleri tarafından büyük ilgi gördü. Direksiyon başına geçerek hatıra fotoğrafıçektiren çocuklar hem eğlenceli zaman geçirdi hem de çevre dostu teknoloji ile yakından tanışma fırsatı buldu.

ANKA Haber Ajansı