İMAMOĞLU: ÇOCUKLARIMIZI HAYATA EŞİT BAŞLATTIĞIMIZ ZAMAN BU MEMLEKET ÇOK DAHA BÜYÜK İŞLERE İMZA ATACAK

İMAMOĞLU: ÇOCUKLARIMIZI HAYATA EŞİT BAŞLATTIĞIMIZ ZAMAN BU MEMLEKET ÇOK DAHA BÜYÜK İŞLERE İMZA ATACAK
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, ‘Yuvamız İstanbul’ kreşlerinde okul öncesi eğitimi alan çocukları ve ailelerini iftarda ağırladı. Eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile masaları dolaşarak misafirlerine ‘hoş geldiniz’ diyen İmamoğlu, iftarın ardından konuklarına hitap etti. Konuşmasının ortasında etrafını saran çocuklara ‘Benim kankalarım geldi’ diyen İmamoğlu, ‘İstanbul'un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz. İlk hedefimiz 150’ye ulaşmak. Ço

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, ‘Yuvamız İstanbul’ kreşlerinde okul öncesi eğitimi alan çocukları ve ailelerini iftarda ağırladı. Eşi Dr. Dilek İmamoğlu ile masaları dolaşarak misafirlerine ‘hoş geldiniz’ diyen İmamoğlu, iftarın ardından konuklarına hitap etti. Konuşmasının ortasında etrafını saran çocuklara ‘Benim kankalarım geldi’ diyen İmamoğlu, ‘İstanbul'un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz. İlk hedefimiz 150’ye ulaşmak. Çocuklarımızı hayata eşit başlattığımız zaman, bu memleket çok daha büyük işlere imza atacak. Hiçbir çocuğumuzun geride kalmasına asla istemiyoruz” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi’ndeki çocuklar ve aileleriyle Miniaturk’te iftarda bir araya geldi. İftar öncesi İBB iştiraki Kültür A.Ş. ve ModelPort iş birliğinde hazırlanan İstanbul Tarihi Yarımada Model Sergisi’ni gezen İmamoğlu’na eşi Dr. Dilek İmamoğlu ve oğulları Semih İmamoğlu da eşlik etti. Tarihi Yarımada’daki sosyal hayatı ve tarihe geçen olayları 400 yıl önceki haliyle tekrar canlandıran sergiyle ilgili bilgi alan İmamoğlu, 10 binden fazla figürün yer aldığı sergiyle dikkatle inceledi. Serginin ardından ise konuklarıyla buluşan İmamoğlu, çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafıçektirdi.

HİÇBİR ÇOCUĞUMUZ GERİDE KALMASIN

“En zevkli buluşmalarımdan, en keyifli iftarlarımızdan birisi” diyerek söze başlayan İmamoğlu, ‘Çocuklar yemeği sevdiniz mi’, ‘Yuvamız İstanbul’u seviyor muyuz’, ‘Yenilerini de açalım mı’, ‘Beni de seviyor musunuz’ sorularının hepsine ‘evet’ yanıtını aldı. İmamoğlu, “Ben de sizi çok seviyorum. Hepinizi çok seviyorum” karşılığını verdi. Yuvamız İstanbul’da güzel arkadaşlıklar kurulduğunu gözlemlediğini söyleyen İmamoğlu, “İnşallah bunun sayısını arttıracağız. İstanbul'un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz. İlk hedefimiz 150’ye ulaşmak. Çocuklarımızı hayata eşit başlattığımız zaman bu memleket çok daha büyük işlere imza atacak. Hiçbir çocuğumuzun geride kalmasını asla istemiyoruz” dedi.

MİLLETVEKİLLERİ, BAŞBAKANLAR, BELEDİYE BAŞKANLARI

Konuşması sırasında çocukların etrafını sarmasıüzerine “Benim kankalarım geldi” diyen İmanoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na sayılı günler kaldığına hatırlatarak, “Yeni kreşlerde çocuklarımız daha iyi yetişsinler. Onlar daha güzel yetişince, başarılı mühendisler, öğretmenler, hemşireler, doktorlar, milletvekilleri, başbakanlar, belediye başkanları, sınıf başkanları olacak” diye konuştu. “Sizlerle buluşmak benim için büyük bir onur” diyen İmamoğlu, “5 bine doğru giden öğrenci sayımız var. İnşallah ilerleyen yıllarda aynı anda 15-20 bin çocuğumuzla büyük kutlamalar ve buluşmalar yapan bir belediyemiz olsun. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Ramazan ayınız mübarek olsun. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” diye konuştu. İmamoğlu konuşmasının ardından sahnedeki çocukların ‘İzmir Marşı ve ‘23 Nisan Kutlu Olsun’ marşlarına eşlik etti.

ANKA Haber Ajansı