İETT’DEN DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARA ÖZEL GEZİ

İETT’DEN DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARA ÖZEL GEZİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinden İETT, '21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü' dolayısıyla down sendromlu çocukların ulaşım temalı resimlerinin sergisini açtı ve onlara özel bir gezi düzenledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinden İETT, "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" dolayısıyla down sendromlu çocukların ulaşım temalı resimlerinin sergisini açtı ve onlara özel bir gezi düzenledi.

İBB'den yapılan açıklamaya göre, İETT, "21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü" dolayısıyla bir etkinlik düzenledi. İBB şirketlerinden Kültür AŞ ve Beltur AŞ’nin de destek verdiği programda, down sendromlu çocuklar okullarından İETT otobüsü ile alınarak, Karaköy’deki tarihi tünelde kendilerinin yaptığı resimlerden oluşan sergiye getirildi. Törenle açılan sergide çocuklar hem kendilerinin hem de arkadaşlarının yaptığı resimleri İstanbullularla buluşturdu.

Bir hafta süreyle açık kalacak olan serginin açılışının ardından İstanbul’un en tarihi, dünyanın ise en tarihi ikinci metrosu olan Karaköy-Beyoğlu Füniküler Hattı ile Taksim Tünel Meydanı'na çıkıldı.

Buradan İstiklal Caddesi’nde İETT’nin tarihi tramvayına binen çocuklar, keyifli yolculuklarının ardından İETT otobüsü ile İBB’nin Sütlüce’deki Miniatürk Merkezi’ne geldi. Miniatürk’te İstanbul’un tarihi ve simgesel yapılarını inceleyen çocuklar, öğretmenlerinden ve Kültür AŞ yetkililerinden burayla ilgili bilgi aldı.

Açıklamada, İETT'nin bu özel günleri artırmak için çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

ANKA Haber Ajansı