İBB’DEN TESİS YÖNETİMİ SEKTÖRÜNDE KARİYER FIRSATI

İBB’DEN TESİS YÖNETİMİ SEKTÖRÜNDE KARİYER FIRSATI
Türkiye’de son yıllarda önemli sektörler arasında yer alan Tesis Yönetimi’nin eğitimi İstanbul'da ücretsiz olarak verilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Enstitüİstanbul İSMEK, Boğaziçi Yönetim AŞ ve Tesis Yönetim Derneği’nin (TRFMA) işbirliğiyle yürütülecek program sonrası, başarılı olan kursiyerlerin istihdam süreci başlayacak.

Türkiye’de son yıllarda önemli sektörler arasında yer alan Tesis Yönetimi’nin eğitimi İstanbul'da ücretsiz olarak verilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Enstitü İstanbul İSMEK, Boğaziçi Yönetim AŞ ve Tesis Yönetim Derneği’nin (TRFMA) işbirliğiyle yürütülecek program sonrası, başarılı olan kursiyerlerin istihdam süreci başlayacak.

Türkiye’de tesis yönetimi sektörünün gelecek dönemde insan odaklı, refah ve verimliliğin sağlanması hedefli büyümesi beklendiği için hemen her tesisin profesyonel olarak yönetilmesi ihtiyacını doğuracağı belirtiliyor. Bu ihtiyacı göz önünde bulunduran İBB Enstitü İstanbul İSMEK, Boğaziçi Yönetim AŞ ve Tesis Yönetimi eğitim programını geliştirdi.

ÜCRETSİZ EĞİTİMLER ENSTİTÜ İSTANBUL İSMEK’TEN

Tesis yönetimi; site ve toplu konutlar, ofis-AVM gibi ticari yapılar, terminal, hastane, kamu tesisleri, özel etkinlik alanları, kültür varlıkları vb. birçok alanın yönetilmesini kapsıyor. Enstitü İstanbul İSMEK, Boğaziçi Yönetim AŞ’nin sektör uzmanlığıyla ve Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) iş birliğiyle düzenlediği programlarla, tesis yöneticiliği sektörüne eğitimli personel yetiştirmek için bir proje hazırladı. İşbirliği kapsamında geliştirilen projede “Toplu Yapı Tesis Yöneticiliği” ve “Tesis İşletmeleri Yöneticiliği” adlı iki programda eğitimlere başlandı.

ÖNCE SERTİFİKA SONRA İSTİHDAM

Güncel mevzuata, uygulama ve standartlara göre geliştirilen eğitimlerde tesis yöneticisi mesleğine yönelik bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanıyor. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara, Enstitü İstanbul İSMEK Sertifikası verilecek. Tesis Yönetimi Eğitim Programı kapsamında verilen eğitimlere katılacaklar, mülakatla belirleniyor. Yapılan mülakatlarda, sektörün önde gelen firmalarının insan kaynakları uzmanları da yer alıyor. Bölgesel İstihdam Ofisleri (BİO), eğitim sonrasında istihdam süreçlerini de gerçekleştirecek.

ANKA Haber Ajansı