YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, ŞENTEPE GÖNÜLLÜLERİ’NİN İFTARINA KATILDI

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, ŞENTEPE GÖNÜLLÜLERİ’NİN İFTARINA KATILDI
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Başkan Yaşar, Şentepe Gönüllüleri’nin düzenlediği iftar programına katıldı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Başkan Yaşar, Şentepe Gönüllüleri’nin düzenlediği iftar programına katıldı.

Başkan Yaşar, Şentepelileri iftar programında yalnız bırakmadı. Programa; Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ve Meclis üyeleri de katıldı. Şentepelilerle aynı sofrada bulunmaktan onur duyduğunu dile getiren Yaşar, şunları söyledi:

“Ramazan bizim inancımızın en önemli ayıdır. 11 ayın sultanıdır. Tuttuğunuz oruçları, kıldığınız namazları teravihleri, yaptığınız hayırları Allah kabul etsin. Ramazan sadece zenginle fakirin, güçlüyle güçsüzün aynı sofraları paylaştığı ay değildir, Ramazan aynı zamanda birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin ayıdır. Ramazan’ı maalesef son üç senedir istediğimiz şekilde yaşayamıyoruz. İki sene pandemi ile uğraştık. Bu sene de 11 ilimizde bir deprem felaketi yaşadık. Millet olarak onlara el birliği ile yardım ettik. Dünyanın dört bir yanından ülkeler yardımımıza koştu. Yenimahalle Belediyesi olarak hem vatandaşlarımızın desteği ile hem de belediye bütçemizle 104’üncü TIR’ımızı deprem bölgesine gönderdik. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.”

Yaşar, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu’nun belediye ev sahipliğinde Nergis Salonu’nda düzenlediği iftar yemeğine de katılarak, “Ramazan’da kin, nefret yoktur, Ramazan hoşgörü, barış ve kardeşlik ayıdır. İftar sofralarında kurduğumuz bu kardeşlik ortamı inşallah hep daim olur. Kapım sizlere her zaman açık” diye konuştu.

Program sonunda Fethi Yaşar’a teşekkür plaketi takdim eden Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Sertkaya, “Fethi Başkan’a hemşerilerimizin her zaman destekçisi olduğu için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ANKA Haber Ajansı