YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, ANKARA KULÜBÜ DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, ANKARA KULÜBÜ DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Kulübü Derneği Yenimahalle Şubesi’ni ziyaret ederek, STK temsilcileri ve vatandaşlarla sohbet etti.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Kulübü Derneği Yenimahalle Şubesi’ni ziyaret ederek, STK temsilcileri ve vatandaşlarla sohbet etti.

Mahalle iftarı sonrası Ankara Kulübü Derneği Yenimahalle Şubesi’ni ziyaret ederek çay içip sohbet eden Başkan Yaşar’a, İYİ Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Dursun Tekin, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal eşlik etti.

Ankara Kulübü Derneği Yenimahalle Şube Başkanı Hamit Başkaya’nın ev sahipliği yaptığı programa çok sayıda STK temsilcisi ve Şentepeli vatandaş katıldı. 14 yıldır Şentepe’nin gelişimi için gece gündüz hizmet edildiğini belirten Yaşar, “Şentepe bizimle şenlendi” dedi.

"ŞENTEPE BÜYÜK GELİŞİM GÖSTERDİ"

Şentepe sakinlerinin istek ve taleplerini dinleyerek bugüne kadar bölgeye yapılan yatırımlardan ve yeni yapılacak projelerden bahseden Başkan Yaşar, “Göreve geldiğimizde Şentepe’de kaldırım, altyapı, üstyapı ve sosyal tesisler açısından hiçbir yatırım bulunmuyordu. 14 yıldır ilçemizin hiçbir mahallesini ayırt etmeden vatandaşa hizmet götürüyoruz. Şentepe de bizim dönemimizde büyük gelişim gösterdi” dedi.

ŞENTEPE İÇİN ÖNEMLİ YATIRIM

Yapımı süren Şentepe Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisi hakkında vatandaşa bilgi veren Başkan Yaşar, “Bu projemiz Yenimahalle için çok büyük bir yatırım. Haftanın bir günü kullanılan pazar yeri artık haftanın yedi günü eğitim, kültür, sanat ve sosyalleşme alanları olarak kullanılacak. İçerisinde çok amaçlı salon, YENİMEK merkezi, etüd merkezi, kütüphane, semt birimi, zabıta noktası, pazar alanı, mescid ve kafeterya gibi bölümlerin yer aldığı kapalı pazar yeri ve sosyal tesisi Şentepe’ye artı değer katacak” diye konuştu.

TEPEKULEYE YENİ KÜTÜPHANE MÜJDESİ

Yeni yapılacak çalışmalardan da bahseden Yaşar, “Tepekuleye ders çalışma ortamı bulamayan ve sınavlara hazırlanan gençlerimiz için modern bir kütüphane kazandıracağız. İlçemizde 8 ayrı noktada bulunan kütüphanelerimiz ve destek eğitim merkezlerimiz Yenimahalle sakinlerinden yoğun ilgi görüyor. Destek eğitim merkezleri ile hem istihdama katkı sunuyor hem de çocuğunu etüd merkezlerine gönderme imkanı olmayan vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Destek Eğitim Merkezleri’nde eğitim alan çocuklarımız sınavlarda ve okullarda büyük başarı gösteriyor” dedi.

“FETHİ BAŞKAN SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞIYOR”

Başkan Yaşar’ın yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ankara Kulübü Derneği Yenimahalle Şube Başkanı Hamit Başkaya ise “Fethi Başkan Şentepe’nin gelişimine büyük önem veriyor. Vatandaş yapılan hizmetlerin farkında. Şentepe sakinlerinin kendi gördüğü eksiklikleri başkanımıza iletmesi ve sorunların çözümü için fikir alışverişinde bulunulması açısından ziyaretin çok faydalı geçtiğini düşünüyorum. Vatandaşla birebir görüşerek sorunların çözümüne katkı sunan Fethi Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ANKA Haber Ajansı