TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ’NDEN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN PROJELERİNE 'İLHAM VEREN KAMU YÖNETİMİ' ÖDÜLÜ

TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ’NDEN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN PROJELERİNE 'İLHAM VEREN KAMU YÖNETİMİ' ÖDÜLÜ
Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen 2023 yılı‘İlham Veren Kamu Yönetimi Ödülleri’nin yerel yönetimler kategorisinde ‘Kadın Güçlenme Merkezi' ve 'Mor Haritam’ uygulamalarıyla ödüle layık görüldü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen 2023 yılı‘İlham Veren Kamu Yönetimi Ödülleri’nin yerel yönetimler kategorisinde ‘Kadın Güçlenme Merkezi" ve "Mor Haritam’ uygulamalarıyla ödüle layık görüldü.

ABB, KalDer tarafından düzenlenen 2023 yılı‘İlham Veren Kamu Yönetimi Ödülleri’nin yerel yönetimler kategorisinde Kadın Güçlenme Merkezi ve Mor Haritam uygulamalarıyla ödüle layık görüldü. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun konferans salonunda düzenlenen törende ödülü Büyükşehir Belediyesi adına Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serkan Yorgancılar ile Strateji Geliştirme Daire Başkanı Melek Günden Çınar aldı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarıüzerinden konuya ilişkin “KalDer tarafından düzenlenen 2023 yılı‘İlham Veren Kamu Yönetimi Ödülleri’nin yerel yönetimler kategorisinde ‘Kadın Güçlenme Merkezi ve Mor Haritam’ projelerimizle ödül aldık. İnsan odaklı belediye anlayışıyla çıktığımız bu yolda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” paylaşımı yaptı.

“ULUSLARARASI PLATFORMLARDA DA BİRÇOK BELEDİYEYE ÖRNEK OLDUK”

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ‘mükemmellik yolculuğu’na devam ettiğini belirten Strateji Geliştirme Daire Başkanı Melek Günden Çınar, “Bugün aldığımız ödül aslında süreç itibarıyla bir ilk ve öncü proje. Çünkü bu proje kapsamında kadınlar ihtiyaç duydukları bütün ihtiyaçları bir merkezden sağlayabiliyorlar. Bununla sadece Türkiye'de değil uluslararası platformlarda da birçok belediyeye örnek olduk. Bunun için teşekkür ediyorum bu projelerde sorumluluk almış olan bütün arkadaşlarıma ayrıca bu ödülü bu yıl afette hikayeleri yarım kalmış kadınlara hediye ediyorum” dedi.

Hollanda Büyükelçiliği ile Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN WOMEN) tarafından desteklenen Mor Haritam ve Kadın Güçlenme Merkezi uygulamalarının aldığıödül nedeniyle çok mutlu olduklarını aktaran Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serkan Yorgancılar ise şöyle konuştu:

“Bu ödülü aldığımız için öncelikle çok mutluyuz. KalDer tarafından düzenlenen İlham Veren Kamu Yönetimi Ödülleri projesinde Kadın Güçlenme Merkezimiz ve Mor Haritamız ödülüne layık görüldü ve alanında birinci olduk. Ankara'daki Başkentli kadınlara verdiğimiz hizmetlerin takdir edilmesi de bizi ayrıca mutlu etti.”

ANKA Haber Ajansı