TÜRK POLİS TEŞKİLATI'NIN 178'İNCİ YAŞI ÇERKEZKÖY'DE KUTLANDI

TÜRK POLİS TEŞKİLATI'NIN 178'İNCİ YAŞI ÇERKEZKÖY'DE KUTLANDI
Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 178’inci yıl dönümüülke genelinde olduğu gibi Çerkezköy'de de kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Çerkezköy Şehitliği ziyaret edilerek şehitler için dualar edildi.

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 178’inci yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Çerkezköy'de de kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Çerkezköy Şehitliği ziyaret edilerek şehitler için dualar edildi.

Polis haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtıönünde düzenlenen çelenk törenine, Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Burak Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram ve Nedim Yılancı, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mümin Büyükbüce, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yönetimleri, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, gaziler, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli emniyet mensupları, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ

Tören, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdür Vekili Mümin Büyükbüce’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.

Atatürk Anıtıönündeki çelenk sunma törenin ardından Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Çerkezköy Şehitliği ziyaret edildi. İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş tarafından tüm şehitler için dualar okundu. Ardından şehitlerin kabirlerine karanfiller bırakıldı.

ANKA Haber Ajansı