TUNÇ SOYER: OSMANİYE TEKRAR AYAĞA KALKANA VE YÜZÜ GÜLENE KADAR YANINIZDA OLACAĞIZ

TUNÇ SOYER: OSMANİYE TEKRAR AYAĞA KALKANA VE YÜZÜ GÜLENE KADAR YANINIZDA OLACAĞIZ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Osmaniye'de düzenlenen iftarda depremzedelerle buluştu. Kardeşlik ilişkilerinin devam edeceğini söyleyen Başkan Tunç Soyer, “Osmaniye tekrar ayağa kalkana ve yüzü gülene kadar yanınızda olacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Tunç Soyer, Osmaniye'de düzenlenen iftarda depremzedelerle buluştu. Kardeşlik ilişkilerinin devam edeceğini söyleyen Başkan Tunç Soyer, “Osmaniye tekrar ayağa kalkana ve yüzü gülene kadar yanınızda olacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, genel koordinasyonunu üstlendiği Osmaniye'de depremzedelere desteğini sürdürüyor. Deprem bölgesindeki incelemelerine Adıyaman'dan başlayan İBB Başkanı Tunç Soyer, Kahramanmaraş’ın ardından Osmaniye'ye geçti. Gün boyu halkla ve üreticilerle bir araya gelen Soyer, akşam depremzedelerle iftarda buluştu. Bin 500'ü aşkın yurttaşın katıldığı iftarda CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, CHP Osmaniye İl BaşkanıŞükret Çaylı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile temsilcileri de yer aldı.

SOYER: “ACINIZI KALBİMİZDE HİSSETTİK”

Deprem bölgesinde büyük acıların yaşandığını belirten Soyer, “Sizin yaşadıklarınızı, hissettiklerinizi biz de kalbimizde hissettik. İçtiğimiz sudan utanır hale geldik. Kalbimiz sizinle. Osmaniye ile İzmir'in kardeşlik ilişkisini, sadece yaraların sarılmasına dair birkaç hafta, birkaç ay sürecek bir ilişki olarak görmüyoruz. Osmaniye tekrar ayağa kalkana ve üretimi tekrar başlayana kadar, insanlar tekrar yuvalarını yapana kadar, kısacası Osmaniye'nin yüzü gülene kadar yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

İftar sonrasında yurttaşlara 3 bin zeytin fidanı dağıtıldı. Bölgede dağıtılacak 50 bin zeytin fidanı ile birlikte bu sayı 53 bini bulacak.

SOYER BARO VE DEPREM DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Soyer, Osmaniye programı kapsamında Osmaniye Baro Başkanı Mehmet Karakoç ve yeni kurulan Osmaniye Depremzedeleri Derneği’nin Başkanı Emre Erköseler'i ziyaret etti. Osmaniye'de kurulumu devam eden konteyner kenti de inceleyen Soyer, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ANKA Haber Ajansı