TUNÇ SOYER, BORNOVA’DA YURTTAŞLARLA KUCAKLAŞTI

TUNÇ SOYER, BORNOVA’DA YURTTAŞLARLA KUCAKLAŞTI
Bornova’da geçim sıkıntılarını anlatan ve 14 Mayıs seçimlerinde değişim istediklerini ileten yurttaşlara seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İlk turda bu seçimi kazanacağız. İçiniz rahat olsun. Çocuklarımızın geleceği için çok önemli. Özellikle kadınlarımız bu değişimi gerçekleştirecek” dedi. Başkan Soyer, ilçede yürütülen çalışmaları inceledi ve talepleri tek tek not aldı.

Bornova’da geçim sıkıntılarını anlatan ve 14 Mayıs seçimlerinde değişim istediklerini ileten yurttaşlara seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İlk turda bu seçimi kazanacağız. İçiniz rahat olsun. Çocuklarımızın geleceği için çok önemli. Özellikle kadınlarımız bu değişimi gerçekleştirecek” dedi. Başkan Soyer, ilçede yürütülen çalışmaları inceledi ve talepleri tek tek not aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova’da esnafı ziyaret etti, muhtarlarla bir araya geldi ve halkla dertleşti. Başkan Soyer'e Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ile Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları eşlik etti.

“ÇOCUKLARI UYUŞTURUCUYA SİZİ SEFALETE MAHKUM ETTİLER”

Mahalle sakinlerinin verilen hizmetlere teşekkür etmesi üzerine konuşan Başkan Soyer, “Bu topraklarda sadece bazı zümreleri zengin ettiler. Bu çocukları uyuşturucuya, sizi sefalete, yoksulluğa mahkum ettiler. Bu bereketli topraklar dünyanın en zengin insanlarını yaratmaya muktedirdir. Ama yapmadılar. Çeteleri zengin ettiler. Biz bu hikayeyi değiştireceğiz. Bu topraklarda yaşayan herkes bu toprakların ürettiği refahtan payını almalı. Bizim derdimiz bu. Merak etmeyin yapacağız” dedi.

“İLK TURDA BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ”

Geçim sıkıntısı yaşayan ve 14 Mayıs’taki seçimde değişim isteklerini dile getiren yurttaşlara seslenen Başkan Soyer, “İlk turda bu seçimi kazanacağız. İçiniz rahat olsun. Çocuklarımızın geleceği için çok önemli. Özellikle kadınlarımız bu değişimi gerçekleştirecek” diye konuştu.

MAHALLE MAHALLE HALKLA BULUŞTU

Başkan Soyer, Bornova programına Barbaros Mahallesi Muhtarlığı’ndan başladı. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve Barbaros Mahallesi Muhtarı Bülent Can ve belediye meclis üyeleri de programda Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’e eşlik etti. Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarlığı'na geçen ve burada bölgedeki diğer mahalle muhtarları ile de görüş alışverişi yapan Başkan Soyer, bölgede yürütülen yağmur suyu hatları ve asfalt çalışmalarını inceledi. Yurttaşlar mahallelerine Halkın Bakkalı ve Halkın Kasabı'nın açılmasını istedi. Barbaros Mahallesi Muhtarı Bülent Can da altyapı taleplerini iletti. Başkan Soyer, Çamdibi Kapalı Pazaryeri Şehit Er Adem Bilaloğlu Sosyal Tesisi’ndeki çalışmaları inceledi. Yurttaşlardan gelen talepler doğrultusunda tesiste İZSU veznesi açılması yönünde talimat veren Başkan Soyer, buradan Makedonya Debre Kültür Derneği’ne geçti.

ANI DEFTERİNİİMZALADI

Derneğin anı defterini imzalayan Başkan Soyer, deftere, “Uzun zamandır yapmak istediğim ziyaret nihayet bugün gerçekleşti. Derneğin yüce gönüllü insanlarını bütün kalbimle kutluyor, her daim elimden gelen tüm desteği vermeye hazır olduğumu bilmenizi rica ederim. En içten sevgi ve saygılarımla” notunu düştü.

ÜCRETSİZ SPOR EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Başkan Soyer'in programı Meriç Mahallesi ile devam etti. Muhtar Duygu Bölük’ün vatandaşlardan gelen talepleri iletmesi sonrasında mahallede keşiflere katılan Başkan Soyer Behçet Uz Rekreasyon Alanı’nı da ziyaret etti. Meriç Mahallesi Muhtarı Duygu Bölük ile birlikte sokakları dolaşan Başkan Soyer Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen halı sahayla ilgili bilgi aldı. Başkan Soyer yurttaşlardan gelen cami, kütüphane, yaşlıların kullanımı için spor alanı ve çocuklara yönelik oyun parkı taleplerini not aldı. Çocuklara yönelik ücretsiz spor eğitimlerinin başlatılacağı müjdesini de verdi.

“5 YAŞINDAKİ BERAT'IN PARK İSTEĞİ OLACAK”

Serintepe Mahallesi’ne de geçen Başkan Soyer’e mahalle muhtarı Latif Tek eşlik etti. Başkan Soyer burada acil çözüm ekipleri tarafından yürütülen parke ve asfalt çalışmalarını inceledi. Sokakları turlayan Başkan Soyer’in yanına yaklaşan 5 yaşındaki Berat Gökboğa, park istediğini iletti. Başkan Soyer de “Yerini göster yapalım” cevabını verdi. Daha sonra mahallede bulunan okulun yanındaki arsaya kadar minik Gökboğa ile birlikte yürüyen Başkan Soyer, “Parka da Berat’ın adını verelim” dedi.

“KADINLARA KÖRFEZ TURU”

Ayrıca mahalleli kadınlar ulaşım sorunu çektiklerini dile getirdi. ESHOT’un uzun araçlarının mahallenin coğrafi yapısına uymadığını belirten Başkan Soyer, ilgili belediye yöneticilerine yeni bir çalışma yapılması için talimat verdi. Şehirlerarası turlar organize edilmesini isteyen kadınlara bilgi veren Başkan Soyer, “Size önce bir Körfez turu yaptıralım. Hemen planlamasını yapalım” diye konuştu.

BAŞKAN SOYER MİSAFİR OLDU

Başkan Soyer Serintepe'nin ardından Zafer Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahallede bulunan park ve yeşil alanları gezen Başkan Soyer, Yıldız Kenter Sahnesi olarak kullanılan ve şimdilerde atıl duruma gelen binayı inceledi. Mahalledeki Halk Ekmek Büfesi için tamamlanan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Soyer, bir ailenin evine konuk oldu ve kahve içti.

ANKA Haber Ajansı