TEPEBAŞI’NDA IŞIKLAR DEPREMDE YİTİRİLENLER İÇİN KAPATILACAK

TEPEBAŞI’NDA IŞIKLAR DEPREMDE YİTİRİLENLER İÇİN KAPATILACAK
Tepebaşı Belediyesi, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim krizine dikkat çekmek sürdürdüğü 'Dünya Saati' etkinliğine her yıl olduğu gibi bu yıl da destek vererek, belediye binasının ışıklarını bir saatliğine kapatacak. Etkinlik bu yıl Tepebaşı'nda, depremlerde yaşamını yitirenler için yapılacak.

Tepebaşı Belediyesi, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim krizine dikkat çekmek için sürdürdüğü "Dünya Saati" etkinliğine her yıl olduğu gibi bu yıl da destek vererek belediye binasının ışıklarını bir saatliğine kapatacak. Etkinlik bu yıl Tepebaşı'nda, depremlerde yaşamını yitirenler için yapılacak.

İklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla “Dünya Saati’nde Kayıplarımızı Anıyoruz” sloganıyla 25 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30’da yaşama geçirilecek etkinlik kapsamında, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası'nın aydınlatmaları bir saat süreyle kapatılacak. ‘Yeşil İyileşme’ çağrısı ile yürütülen etkinliğe yüzlerce kentten katılım sağlanacak. Tepebaşı’nda ise etkinlik, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde yitirilen canlar için hayata geçirilecek.

ANKA Haber Ajansı