TEPEBAŞI’NDA DEPREMDE YİTİRİLENLER 'DÜNYA SAATİ’ ETKİNLİĞİNDE ANILDI

TEPEBAŞI’NDA DEPREMDE YİTİRİLENLER 'DÜNYA SAATİ’ ETKİNLİĞİNDE ANILDI
Tepebaşı Belediyesi, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim krizine dikkat çekmek amacıyla sürdürdüğü‘Dünya Saati’ etkinliğine her yıl olduğu gibi bu yıl da destek oldu. Tepebaşı'ndaki bu yılki etkinlik kapsamında depremlerde yitirilen yurttaşlar da anıldı.

Tepebaşı Belediyesi, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim krizine dikkat çekmek amacıyla sürdürdüğü ‘Dünya Saati’ etkinliğine her yıl olduğu gibi bu yıl da destek oldu. Tepebaşı'ndaki bu yılki etkinlik kapsamında depremlerde yitirilen yurttaşlar da anıldı.

Tepebaşı Belediyesi, dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olarak öne çıkan Dünya Saati etkinliğine bu yıl da destek oldu. İklim değişikliği sorununa dikkat çekmek amacıyla ‘Dünya Saati’nde kayıplarımızı anıyoruz’ sloganı ve ‘Yeşil İyileşme’ çağrısı ile dün akşam saat 20.30’da düzenlenen etkinlik kapsamında, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası'nın ışıkları bir saat Kahramanmaraş depremlerinde yitirilenler için kapatıldı.

Tepebaşıİklim Sözcüleri gönüllüleri de ‘Dünya Saati’ etkinliği için bir araya gelerek bir açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

“Dünya Saati kampanyasına, iklim değişikliğine dur demek için katılıyoruz. Saat zamanıölçmeye yarayan alettir, iki zaman arasındaki farktır. Zaman o kadar hızlı geçiyor ki buna rağmen algılamamızda ve davranış biçimimizde farklılık olabiliyor. İşte biz bu farklılığı dünyaya bakış açımızla, anlam vermemizle değişim yaratabilir ve bu algıyı eyleme dönüştürerek dönüşümünü sağlayabiliriz. Çalışmalarımız insanlığı, doğayla uyum içinde bir geleceğe hazırlamaktır. Biz de Tepebaşıİklim Sözcüleri olarak iklim değişikliğine ‘Dur’ diyoruz. Bu sene depremde yitirdiğimiz kayıplarımızı anıyor, zarar gören bölgelerimizden başlayarak doğa ile uyumlu bir gelecek kurma çağrısı yapıyoruz.”

Öte yandan kentte faaliyet gösteren bazı oteller de etkinliğe katıldı. ‘Küreseliz Sürdürülebilir İşletmeler Projesi’nin turizm sektörü kategorisinde yer alan oteller Dünya Saati etkinliğine katılarak 1 saat ışıklarını kapattı.

ANKA Haber Ajansı