TEPEBAŞI BELEDİYESİÇOCUK VE GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI, BOZÜYÜKLÜ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU

TEPEBAŞI BELEDİYESİÇOCUK VE GENÇLİK SENFONİ ORKESTRASI, BOZÜYÜKLÜ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU
Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, Bozüyük Metristepe Kültür Merkezi’nde konser verdi.

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, Bozüyük Metristepe Kültür Merkezi’nde konser verdi.

Bozüyük Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Simay Pala’nın şefliğinde düzenlenen konserde, Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası müzikseverlerle buluştu. Konsere, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun yanı sıra çok sayıda çocuk ile aileleri katıldı.

Konser sonunda sahneye çıkan Başkan Bakkalcıoğlu, orkestraya teşekkür ederek, “Ne kadar güzel bir konserdi. Bakın, Tepebaşı Belediye Başkanı’mız Ahmet Ataç, orkestrayı kurduğunda bu güzel yavrularımızın sandalyeye oturduklarında ayaklarının yere basmadığını söyledi. Bakın ne kadar güzel yetişmişler, sanatçı haline gelip çok güzel bir orkestra olmuşlar. İnşallah çocuklar, Bozüyük’te de buna benzer bir orkestra yapalım mı? Ahmet Başkan’ımıza, bu güzel orkestra ile Bozüyüklü çocuklarımızı, ailelerini buluşturdunuz, size teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Ataç da orkestranın kuruluşu ve elde ettiği başarıları anımsatarak şunları kaydetti:

“Bu çatı altında olmaktan hepimiz çok mutluyuz, çünkü Tepebaşı ile Bozüyük etle tırnak gibidir. Bölgemizde yaşayan Bilecikli ve Bozüyüklüler nüfus olarak ilk sıradalar ve ilçemize de önemli katkıları var. Bakın, yanımdaki bu çocuklarımız gerçekten çok küçükken bu orkestraya başladı, şimdi arkalarından kardeşleri geliyor. Bu projemiz, bir sosyal proje olarak 40 keman ve 40 çocuğumuz ile başladı. Pandemi öncesinde ise merkezimizde 2 bin 500 çocuk ve gencimiz vardı. Hiçbirine de bir yetenek sınavı uygulanmadı. Gençlerimize fırsat verince muhteşem işler başarıyor. Brüksel Neerpelt’te bir yarışmaya katılarak bağımsız bir jüri huzurunda yarışmaya katıldı ve üçüncü olmayı başardılar. Diğer 8 orkestra, müzik okuluymuş. Biz ise sosyal proje olarak bu başarıyı elde ettik. Bugün çocuklarımızdan konservatuara da giden çok güzel bir nesil yetiştirdik, övünüyoruz. Fazıl Say ile birlikte sahneye çıkarak müzik yaptılar. Birçok usta müzisyen ile birlikte oldular ve bugünlere kadar geldik. Bu sene de 23 Nisan konserlerimize Bozüyük ile başladık. Türkiye’de de belediyeler arası bir ilk orkestramız. Bu işi başardığımız için çok mutluyuz. Tüm yeteneklerini orkestramızda çalarak geliştirdiler, hepsi ile gurur duyuyorum, çok seviyorum. İyi ki böyle bir orkestrayı kurmuşum. Çocuklarımızın hepsi sanatçı olarak hayatına devam etmeyecek belki ama dünyaya kalpleri ile bakacaklar.”

ANKA Haber Ajansı