TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI ATAÇ: "BU ŞEHRİN MAYASINDA KARDEŞLİK VAR"

TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI ATAÇ: "BU ŞEHRİN MAYASINDA KARDEŞLİK VAR"
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Dost Dernekler Platformu üyeleri ve kanaat önderleri ile iftar programında bir araya geldi. Başkan Ataç, “Her bir sakini ile Eskişehir’imiz bir kültür mozaiği. Ülkemize örnek olan bir birlikteliğimiz var, tüm renkleri ile bu şehrin mayasında kardeşlik var” diye konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Dost Dernekler Platformu üyeleri ve kanaat önderleri ile iftar programında bir araya geldi. Başkan Ataç, “Her bir sakini ile Eskişehir’imiz bir kültür mozaiği. Ülkemize örnek olan bir birlikteliğimiz var, tüm renkleri ile bu şehrin mayasında kardeşlik var” diye konuştu.

Tepebaşı Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar programları devam ediyor.

Eskişehir Dost Dernekler Platformu’nu oluşturan sivil toplum kuruluşları için düzenlenen iftar programı da yoğun katılım ile gerçekleşti. Programa, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediye Meclis üyeleri, Dost Dernekler Platformu Başkanı Ayhan Arslan ve platformu oluşturan vakıf, dernek ve kulüplerin yöneticileri ve üyeleri katıldı.

“ESKİŞEHİR’İMİZ BİR KÜLTÜR MOZAİĞİ”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Buradan muhteşem bir manzara görüyorum, uçsuz bucaksız bir deniz gibi. Tepebaşı Belediyemiz, iftarlar konusunda engin bir deneyime sahip. 2010 yılından bu yana yaklaşık 660 bin vatandaşımız iftar soframıza oturdu. Önceki yıllarda Ramazan yaz aylarına denk geldiği için sokak iftarlarımızı yoğun katılım ile gerçekleştiriyor, bazı akşamlar 5 bin, bazı akşamlar 9-10 bin kişiye ulaşıyorduk. Bir kez Gaffar Okkan Caddesi’ndeki iftarımızda 15 bin vatandaşımız ile iftar yapma mutluluğu yaşamıştık. Böyle güzel bir geceyi hazırladığımız için de çok mutluyuz. Bu şehirde her zaman beraber oluyoruz, yüz yüze bakıyoruz. İftar sofrası da sofraların en güzelidir. Dini vecibeleri yerine getirirken, uzun süredir görmediğimiz dostlarımız ile de bir araya geliyoruz. Bu gece de böyle güzel sofralar kuruldu. Sevdiğimiz dostlarla bir araya gelmek çok güzel. Her bir sakini ile Eskişehir’imiz bir kültür mozaiği. Ülkemize örnek olan bir birlikteliğimiz var, tüm renkleri ile bu şehrin mayasında kardeşlik var.”

25 DERNEK ADINA TEŞEKKÜR

Eskişehir Dost Dernekler Platformu ve Diyarbakır Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Eskişehir Şube Başkanı Ayhan Arslan, “Çok kıymetli Başkanımız Ahmet Ataç’a, platformumuzu oluşturan 25 dernek başkanımız ve üyelerimiz adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN TÜM RENKLERİ BURADA”

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de “Burada çok güzel bir manzara var, Türkiye’nin tüm renkleri burada diyebiliriz. Özellikle bizi bir araya getiren Başkanım Ahmet Ataç’a ve derneklerimizin başkanlarına teşekkür ediyorum. Bu dostluğun, güzelliğin ülkemizde hiç bozulmamasını diliyorum” dedi.

“KARDEŞLİĞİ GÖRMEK MUTLULUK VERİCİ”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise “Eskişehir sizlerle güzel. Aramızda deprem bölgesinden gelen kardeşlerimiz de var. Eskişehir her konuda olduğu gibi yaraları sarma konusunda da örnek oldu. Deprem bölgesinden gelenler, kayıpları olanlar var. Başınız sağ olsun, Ramazan ayının bu yaraların sarılmasına vesile olmasını diliyorum. Eskişehir çok büyük bir mozaik, buradan bu kardeşliği görmek çok mutluluk verici. Sevgili Ahmet Başkanıma böylesine bir kardeşlik sofrasında bizleri ağırladığı için minnetimi ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

İftar programına katılan Diyarbakırlılar Vakfı, Ağrılılar Derneği, Mardinliler Derneği, Bilecikliler Derneği, Vanlılar Derneği, Şanlıurfalılar Derneği, Bayburtlular Derneği, Siirtliler Vakfı, Tozman Köylüleri Derneği, Elazığlılar Derneği, Alpu Derneği, Ardahan Hanaklılar Derneği, Gaziantepliler Derneği, Malatyalılar Derneği, Vartolular Derneği, Adıyamanlılar Derneği, Filistinliler Derneği, Kütahyalılar Derneği, Konya Yunak Kurtuşağı ve Çevre Köylüleri Derneği, Karslılar Derneği, Değişim İçin Sanat Derneği, Eskişehir Dağcılık İhtisas Kulübü ve Muşlular Derneği yöneticileri de Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.

ANKA Haber Ajansı