TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA PERSONELİNE MEVZUAT EĞİTİMİ

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA PERSONELİNE MEVZUAT EĞİTİMİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği kapsamında; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinasyon Merkezi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan 'Zabıta Mevzuatı Eğitim Programı' çerçevesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi zabıta personeline yönelik düzenlenen eğitimler başarıyla tamamlandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği kapsamında; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinasyon Merkezi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü'nce hazırlanan "Zabıta Mevzuatı Eğitim Programı" çerçevesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi zabıta personeline yönelik düzenlenen eğitimler başarıyla tamamlandı.

Eğitimlerde zabıta personeline; Belediye Zabıta Yönetmeliği, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu, 7201 Sayılı Tebligat Kanunu, Tüketici Hakları Mevzuatı, Fiyat Etiketi ve Fahiş Fiyat Denetimleri, Çevre Mevzuatı ve Hafriyat Denetimleri, 3194 Sayılıİmar Kanunu, Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği, Su Ürünleri Mevzuatı ve Denetimi, Hal Mevzuatı ve Denetimi konularında bilgiler verildi. Düzenlenen eğitimler ile birlikte Süleymanpaşa ilçesinde, fiyat etiketi ve fahiş fiyat saha uygulaması ile resmi ilan ve reklam yönetmeliği kapsamında saha uygulamaları gerçekleştirildi.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “EĞİTİM PROGRAMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Eğitimler ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çalışanlarımızın eğitim planlamaları doğrultusunda Süleymanpaşa ilçemizde görevli zabıta personellerimize mevzuat konusunda eğitim verdik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği çerçevesinde yürüttüğümüz eğitimler ile personellerimiz mevzuat başlığı kapsamında birçok alt başlıkta bilgilendirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği çerçevesinde yürüttüğümüz eğitim programlarımıza devam edeceğiz” dedi.

ANKA Haber Ajansı