SOYER: İZMİR 40'TA BİR ALMAKTAN KURTULACAK

SOYER: İZMİR 40'TA BİR ALMAKTAN KURTULACAK
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ödemiş'te Millet İttifakı'nın İzmir ikinci bölge milletvekili adaylarıyla birlikte sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluştu. Başkan Soyer, “İzmir yıllardır 40 veriyor, bir alıyor. Neden İzmir cezalandırılıyor? Bunu değiştireceğiz. Çok az kaldı, bambaşka bir İzmir'i hep beraber yaratacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ödemiş'te Millet İttifakı'nın İzmir ikinci bölge milletvekili adaylarıyla birlikte sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluştu. Başkan Soyer, “İzmir yıllardır 40 veriyor, bir alıyor. Neden İzmir cezalandırılıyor? Bunu değiştireceğiz. Çok az kaldı, bambaşka bir İzmir'i hep beraber yaratacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl BaşkanıŞenol Aslanoğlu ve ikinci bölge milletvekili adayları, Kiraz'ın ardından Ödemiş'te sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. CHP İzmir İl Örgütü ev sahipliğinde düzenlenen toplantıÖdemiş Kültür Merkezi'nde yapıldı. Sivil toplum örgütlerinin başkanları ile temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşların bulunduğu toplantıda ilçenin istekleri ve sorunlar gündeme geldi.

SOYER: “BAMBAŞKA TARIM VE ÜLKE MÜMKÜN”

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Ödemiş'te 4 yılda 497 milyon liralık asfalt, parke taşı, sathi kaplama yaptığını söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan Tunç Soyer, tarım politikalarını eleştirdi. Soyer, “Ne iklim ne yağış rejimi değişti, yanlış politikalar, tercihler ve kararlarla bu noktaya gelindi. Bambaşka tarım ve bambaşka bir ülke de mümkün. Burada milletvekili adaylarını dinlediğimde sırtımı dayayacağım, göğsümü kabartan bir tablo var. Her biri son derece donanımlı, inançlı, kararlı” dedi.

BAŞKA BİR İZMİR

İktidar belediyesi olmadıkları için cezalandırıldıklarını belirten Başkan Soyer, “O kadar çok bekleyen işimiz, hakkımız var ki bu hükümette. Şikayet edecek değilim, benim işim şikayet etmek değil, işimi yapacağım ama hakikaten engelliyorlar. Narlıdere metrosunda sona geldik, yurt dışından finansman kaynağımız var, hazine garantisi onayı her şeyi tamam, bir imza atacaklar. 3 haftadır bekliyoruz. İnanılır gibi değil. İzmir yıllardır 40 veriyor bir alıyor. Neden İzmir cezalandırılıyor? Her sene 40 veriyor devlete bir alıyor. Onu değiştireceğiz. İzmir 40'ta bir almaktan kurtulacak. Siz bir hayal edin. 40'ta 10, 20, 40 almışız mesela. Nasıl gümbür gümbür iş yaparız. Nasıl başka bir İzmir yaratırız… Çok az kaldı, bambaşka bir İzmir'i hep birlikte yaratacağız. Olağanüstü bir kadroyla beraberiz” dedi.

“EKMEKLERİYLE OYNADILAR”

AK Parti'nin kamuya alımlarda mülakatların kaldırılması vaadine değinen Başkan Soyer, “Otoriter iktidarlar seçim zamanlarında şapkadan tavşan çıkartırlar. Adeta sihirbazdırlar. Mülakat meselesinin başka boyutu var. Bu memlekette şöyle sloganlar atıldı hep, "ya sev ya terk et'. Bu ne demek. Benim gibi düşünmüyorsan, benim gibi sevmiyorsan senin bu memlekette işin yok. Otoriter iktidarlar, toplumu bölmek için ayrıştırırlar. Senelerdir son derece yetenekli, başarılı, zeki gençleri onlar gibi düşünmedikleri için, onlar gibi biat etmedikleri için elediler. Toplumdaki bölünme ve ayrışmada mülakatların çok payı var. Bugün yeni bir tavşan çıkarttıklarını düşünüyorlar. Bu seçim Türkiye için çok kritik. Dünya için de öyle. Demokrasi ile halk iktidarı doğacak. Biz sadece Türkiye'yi kurtarmakla kalmayacağız, dünyada iyiliğin, halk iktidarının, demokrasilerin tekrar gelişip serpilmesinin önünü açacağız” dedi.

ERİŞ: “DEVLETTEN GÖRMEDİĞİMİ TUNÇ SOYER'DEN GÖRDÜM”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş de konuşmasında pandemi döneminde imar planlarıüzerinde çalıştıklarını belirterek, kente 500 hektar sanayi alanı kazandırdıklarını söyledi. Eriş, “22 yıldır bitmeyen çevre yolumuz var. Çünkü planlarını 2001 yılında ben yaptım. Bunun da konuşulması lazım. Devletten göremediğimi Başkanımız Tunç Soyer'den gördüm, kendisine teşekkür ederim” dedi.

ADAYLAR DA HALKA SESLENDİ

Toplantıda CHP’nin İzmir İkinci Bölge milletvekili adayları da şunları söyledi:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: “Türkiye gençlerin yarınını düşünemediği bir noktaya geldi. Kadınların özgür olmadığını biliyoruz. Karşımızdakiler de kadın düşmanlığıüzerinden birleşmiş durumda. Bu seçim çok hayati.”

Rahmi Aşkın Türeli: “Türkiye çok ciddi bir krizin içinde. Bu süreç tek adam sürecinin ardından hızlandı. Bu sistemin Türkiye'yi götüreceği nokta tam bir felakettir.”

Burak Kotan: “Ödemiş'te birçok çalışma yaptık gençlik üzerine. Bu seçim çok önemli, çok değerli. Burada bulunmam biz gençler için bir hayal. Örgütümüze ve Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum”

Rıfat Nalbantoğlu: “Her zaman her dönem önümüzde farklı görevler, sorumluluklar vardı ama bu dönem çok farklı bir sorumlulukla kaşı karşıyayız.”

Ayten Gülsever: “Küçük Menderes'in kız kardeşi olarak burada bulunmaktan gurur duyuyorum. İktidar yürüyüşümüzü birlikte omuz omuza yapmak zorundayız, omzunuza ihtiyacımız var.”

Mahir Polat: “Hepimiz el ele verirsek Türkiye'de özlediğimiz demokrasi, refah ve adaleti sağlayacağız. Hepinizi çok seviyoruz.”

Esin Doğan Metin: “Kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız özgürce yaşasın istiyorum. Eşit artlarda çalışıp, adil bölüşsünler istiyorum. Çocuklarımın geleceğinde bu iktidar olmayacak.”

Helil İnay Kınay: “Bir çevre mühendisi olarak aynı zamanda burada herkesin sesi olmak için sizlerle beraberim. Enkaz altında birbirimizin elini tutup bir arada olacağız.”

ANKA Haber Ajansı