SEYHAN BELEDİYESİ, ASFALT ÇALIŞMALARINA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR

SEYHAN BELEDİYESİ, ASFALT ÇALIŞMALARINA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri nedeniyle ertelenen asfaltlama çalışmalarına yeniden başladı. İhtiyaçönceliğine göre planlanan program doğrultusunda asfalt serim, bakım ve sağlıklaştırma çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Akif Kemal Akay, “Amacımız Seyhan’da bozuk yolun kalmaması” dedi.

Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri nedeniyle ertelenen asfaltlama çalışmalarına yeniden başladı. İhtiyaç önceliğine göre planlanan program doğrultusunda asfalt serim, bakım ve sağlıklaştırma çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Akif Kemal Akay, “Amacımız Seyhan’da bozuk yolun kalmaması” dedi.

Sarıhamzalı Mahallesi’nde kaldığı yerden devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Akay, asfaltın halkın yaşam kalitesini artıran hizmetlerden biri olduğunu dile getirdi. Seyhan’ın 96 mahallesinde ihtiyaç duyulan her sokakta asfalt serimi, bakımı ve sağlıklaştırma çalışmasını yapacaklarını vurgulayan Başkan Akay, şöyle konuştu:

“Önce yağmur ve kış koşulları arkasından da maalesef deprem dönemini yaşadık. Deprem nedeniyle asfalt çalışmalarımıza ara verip, iş makinelerimiz ve ekiplerimizle birlikte depremin yıkıma uğrattığı bölgelerdeki vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Yaraların sarılması noktasında dayanışma çalışmalarımızı sürdürürken, ara verdiğimiz asfalt çalışmalarına da yeniden başladık. Bugün Sarıhamzalı Mahalle'mizdeyiz. 4 yılda 520 bin ton sıcak asfalt döktük. Yıl sonuna kadar iklim koşullarına paralel olarak yoğun bir çalışmamız olacak. Amacımız Seyhan’da bozuk yolun kalmaması. Tüm arkadaşlarımız, bu amaçla ciddi bir çalışma içerisinde. Hemen her mahalleye, her alana girme durumundayız.”

Asfalt çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sarıhamzalı Mahallesi Muhtarı Mustafa Akbaş ise “Başta Başkan'ıma, Fen İşleri Müdürü'müze, ekip arkadaşlarımıza, saha şeflerimize ben hepsine teşekkür ediyorum. Ben çalışmalarından dolayı bugüne kadar hiç bizi incitmediler. Ne dediysek koştular. Allah razı olsun kendilerinden, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ANKA Haber Ajansı