SANATÇI ŞENAY GÜRLER, ‘MEDEA'YA GÖRE AHLAK' OYUNUYLA MALTEPE'DE SAHNE ALDI

SANATÇI ŞENAY GÜRLER, ‘MEDEA'YA GÖRE AHLAK'  OYUNUYLA MALTEPE'DE SAHNE ALDI
SanatçıŞenay Gürler ve Özgün Çoban’ın başrollerini paylaştığı‘Medea’ya Göre Ahlak’ isimli tiyatro oyunu, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Şenay Gürler ve Özgün Çoban’ın başrollerini paylaştığı‘Medea’ya Göre Ahlak’ isimli tiyatro oyunu, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Ünlü oyuncu Şenay Gürler, Maltepe’de ‘Medea’ rolüyle sahnedeydi. İran asıllıİsveçli yazar Athena Farrokhzad’ın yazdığı oyunda, Medea miti üzerinden kadın ve ahlak konuları tartışmaya açıldı. Oyunda Özgün Çoban ahlak kavramını bir karakter olarak seyirci karşısına çıkardı. Şenay Gürler ise ataerkil yapıya başkaldıran, birçok sanat eserine esin kaynağı olan rolüyle izleyicilerin beğenisini topladı.

GalataPerform tarafından sahnelenen oyunun dramaturjisini Ferdi Çetin hazırladı. Yeşim Özsoy’un yönetmenliğini üstlendiği oyunun koreografisini Tuğçe Ulugün Tuna, ışık tasarımını Ayşe Sedef Ayter, dekor ve kostüm tasarımını Melis Hafızoğlu, müzik tasarımını ise Gökçe Uygun hazırladı.

ANKA Haber Ajansı