OSMAN GÜRÜN: “YAŞLILARIMIZIN SAĞLIK VE SOSYAL İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORUZ”

OSMAN GÜRÜN: “YAŞLILARIMIZIN SAĞLIK VE SOSYAL İHTİYAÇLARINI KARŞILIYORUZ”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Nilüfer Caner 100 Yaş Evi üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Gürün, yaşlılar için yeni projeler üreterek onların yanında olmaya devam ettiklerini söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Nilüfer Caner 100 Yaş Evi üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Gürün, yaşlılar için yeni projeler üreterek onların yanında olmaya devam ettiklerini söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Nilüfer Caner 100 Yaş Evi üyeleriyle Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde bir araya geldi. Yaşlılar Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve 450 vatandaş katıldı.

“BURASI BİZİM İKİNCİ EVİMİZ OLDU”

Etkinlikte konuşan 100 Yaş Evi sakinlerinden Nurgül Soytürk, “100 yaş evinde değişik etkinlikler düzenliyoruz. Yaz aylarında sinema günleri düzenliyoruz. 100 yaş evi bizim adeta ikinci evimiz oldu. Güven içerisinde geldiğimiz bir yer. Burada yeni arkadaşlarla tanışıyoruz, kaynaşıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla bize imkanlarını sunan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e teşekkür ediyorum” dedi.

Bir diğer 100 Yaş Evi sakini Zülfiye Ülker de “Biz emekli olan insanlar bu sıcak yuvada genç kaldığımızın farkında olmalıyız. Belediyemizin bizler için düzenlediği sosyal aktivitelere katılmak bizleri zinde tutuyor. Bizlere bu imkanları sağlayan Büyükşehir belediyemize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Sizler bizim rehberimiz konumundasınız. Sizlerin bilgisi ve tecrübesi bizler için çok önemli. Yaşlılara yönelik en güzel çalışmalar Muğla’da yapılıyor ”dedi.

BAŞKAN GÜRÜN: “GENÇLERLE YAŞLILARIMIZIN BİR ARADA OLDUĞU PROJELERE ÖNEM VERİYORUZ”

Ülkesine hizmet ederek birçok değer üreten yaşlıların emeklilik hayatlarını huzurlu ve mutlu geçirebilmeleri, gençlerle farklı etkinliklere bir araya gelebildikleri çeşitli sosyal aktivitelere katılabildikleri projeler üretmeye devam ettiklerini vurgulayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bu desteklerini arttırarak sürdüreceklerini söyledi.

Gürün, farklı alanlarda yaşlılar için ürettikleri projelerin onlar için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu:

“Sizleri burada görmek çok büyük mutluluk. Nilüfer Caner 100 yaş evinin üyesi 450 kişi. Bu bizi çok mutlu ediyor. Mustafa Kemal Atatürk her konuda olduğu gibi 80 yıl önce söyledikleri bugün güncelliğini koruyor. Yaşlılar için Atatürk ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur’ demiştir. Yani Atatürk, şimdiki gençler geleceğin yaşlıları olacak ve o yaşlıların gençlik döneminde aldıkları görevleri, millete yaptıkları hizmetleri unutmayın onlarla ilgilenin ve onların daha huzurlu, mutlu olmasını sağlayın talimatı veriyor. Bizde bu yoldan çıkarak sizlerle ilgili evde bakım kırsaldaki çınarlar 100 yaş evi gibi farklı projelerle her alanda destek olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda yolda birbirini görmüş ama tanımayan üyeler burada arkadaş oldu, kardeş oldu kaynaştı. Burada birbirinizin iyi gününde kötü gününde bir araya geliyorsunuz. Muğla’ya değişik hizmetler veren sizler, hayata yeni atılan gençlerle 100 yaş evi sizleri bir araya getiriyoruz.”

BAŞKAN GÜRÜN, GAZETECİ VE YAZAR TEKİNDOR’U ZİYARET ETTİ

Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında Başkan Gürün, kahvaltı organizasyonun ardından Kırsaldaki Çınarlar hizmetinden yararlanan en yaşlıüye gazeteci yazar Nurettin Tekindor’u, Akyaka’da bulunan evinde ziyaret etti.

Dünya Gazetesi muhabirliği, Almanya'nın Sesi Radyosu'nda program hazırlayıcısı ve sunuculuğu, Milliyet Gazetesi Bonn muhabirliği ile 16 yıl İzmir Temsilciliği'ni yapan 1935 Bolu doğumlu Nurettin Tekindor’la evinde bir araya gelen Başkan Gürün, Tekindor'la yaklaşık bir saat sohbet etti.

Tekindor ziyarette, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e ‘Hayat Yarınını Bilmez’ isimli kitabını hediye etti.

ANKA Haber Ajansı