ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KURT, MUHTARLAR, AZALAR VE AİLELERİYLE İFTARDA BULUŞTU

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KURT, MUHTARLAR, AZALAR VE AİLELERİYLE İFTARDA BULUŞTU
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, mahalle muhtarları, azaları ve aileleri ile iftar programında bir araya geldi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, mahalle muhtarları, azaları ve aileleri ile iftar programında bir araya geldi.

Başkan Kurt, iftarda Odunpazarı bölgesinde bulunan mahallelerin muhtarları ile buluştu. Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine; Başkan Kurt'un yanı sıra CHP Odunpazarıİlçe Başkanı Rahmi Çınar, Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Refik Özaydın, Odunpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Önlü ile mahalle muhtarları, azaları ve aileleri katıldı.

İftar programında sözü alan Başkan Kurt, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaşananları değerlendirerek, şunları söyledi:

“CUMHURBAŞKANI DAHİL TÜM BAKANLAR ‘KUSURA BAKMAYIN’ DİYEREK BU İŞTEN KURTULAMAZLAR”

“Ramazan ayı dayanışmanın dostluğun, kardeşliğin ve barışın ayıdır. Ülkemiz ciddi bir felaket yaşadı. 6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem asrın felaketi oldu buna rağmen biz devletimize sığınmak istiyoruz. Devletin insanların malını ve canını koruması gerektiğini iddia ediyoruz. Devlet vergiyi ne için alır? Devlet ne için vardır? Devlet bu zor günlerde vatandaşının yanında olmak için vardır. Cumhurbaşkanı dahil tüm bakanlar, ‘Geç kaldık, kusura bakmayın’ diyerek bu işten kurtulamazlar. Herkes görevini yapacak. Herkes üstüne düşeni fazlasıyla yerine getirecek. Deprem bölgesini gezen ve bölgeye ciddi yardımlar yapan bir Belediye Başkanı olarak orada devletin olmadığını gördüm. Vatandaşlarımız kendi kendini kurtarmaya çalıştı. Allah bir daha böyle bir felaket göstermesin. Devletin de bu tarz felaketlere hazır olması gerekmektedir. Deprem bölgesinde yüzyılın Kızılay’ı yok. Önceden gördüğümüz ay sembollü Kızılay çadırları yok. AFAD zaten bu konuda sınıfta kaldı. Bu konularda yanlış yapan cezasınıçekmelidir.

“14 MAYIS’TA VATANDAŞLARIMIZ BUNUN HESABINI SORMALIDIR”

Bu olumsuzluklar karşısında 14 Mayıs tarihinde vatandaşlarımız bunun hesabını sormalıdır. Biz sosyal devleti savunan bir parti olarak tüm depremzedelerin zararlarının devlet tarafından karşılanacağının sözünü veriyoruz. Deprem nedeniyle yıkılan evler parasız yapılacaktır. Buradan rant elde etmeye çalışmanın bir anlamı yoktur. 13. Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Başkan’ımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun her zaman vurguladığı gibi, muhtarlık yasasınıçıkaracağız, muhtarlarımızı 15 Mayıs'tan sonra gerçek anlamda demokrasinin temel taşı haline getireceğiz. Köy tüzel kişilikleri yeniden iade edilecek. Muhtarlarımızın bütçeleri olacak. Hizmetlerimizde en büyük yardımcılarımız olan muhtarlarımıza hak ettikleri yetkileri, hakları teslim edeceğiz.”

ANKA Haber Ajansı