NARLIDERE BELEDİYESİ'NİN FAALİYET RAPORU OYBİRLİĞİİLE KABUL EDİLDİ

NARLIDERE BELEDİYESİ'NİN FAALİYET RAPORU OYBİRLİĞİİLE KABUL EDİLDİ
Narlıdere Belediyesi’nin 2022 yılı faaliyet raporu, belediye meclisinde oybirliğiyle kabul edildi. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Görev süremiz boyunca en büyük yatırımıçocuklara ve kadınlara, yani geleceğimize yaptık. Gelişen ve güçlenen Narlıdere hedefiyle her kesime, her yaşa yönelik işlerin altına imza attık. Narlıdere’mizi geleceğe taşırken gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin yürütülmesinde emek veren çalışma arkadaşlarıma, belediye meclis üyelerimize ve Narlıdereli vatandaşlarımıza teşekkür ediyor

Narlıdere Belediyesi’nin 2022 yılı faaliyet raporu, belediye meclisinde oybirliğiyle kabul edildi. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Görev süremiz boyunca en büyük yatırımıçocuklara ve kadınlara, yani geleceğimize yaptık. Gelişen ve güçlenen Narlıdere hedefiyle her kesime, her yaşa yönelik işlerin altına imza attık. Narlıdere’mizi geleceğe taşırken gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin yürütülmesinde emek veren çalışma arkadaşlarıma, belediye meclis üyelerimize ve Narlıdereli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Narlıdere Belediye Meclisi’nin nisan ayı olağan toplantısı, Ali Engin’in başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında, 2022 yılı faaliyet raporu kabul edilirken Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’ne (EMARÇEB) üye olunması ve Başkan Engin’e temsil yetkisi verilmesine karar verildi.

Ayrıca toplantıda, meclis üyelerinin önergesiyle mecliste AFAD komisyonu kurulması ve belediye bünyesinde bir arama-kurtarma ekibinin hayata geçirilmesi için çalışma yapılması kararı alındı. Narlıdere sınırları içerisindeki imar planı ve revizyonlarının da görüşüldüğü meclis toplantısında, ihtisas komisyonu üyeleri de belirlendi.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Narlıdere Belediyesi’nin yönetiminde 4 yılı geride bıraktıklarını ifade ederek, “Görev süremiz boyunca Narlıdere’mizin geleceğine yeni tuğlalar ekledik. Rekor oyla göreve gelmenin sorumluluğunu da üzerimizde hissederek ne söz verdiysek yerine getirdik. Narlıdere’mizi geleceğe taşırken gerçekleştirdiğimiz hizmetlerin yürütülmesinde emek veren çalışma arkadaşlarıma, belediye meclis üyelerimize ve Narlıdereli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Pandemi ve bizleri derinden sarsan depremler nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

“YATIRIMI GELECEĞİMİZE YAPTIK”

Görevde oldukları günden bugüne ‘vatandaş odaklılık’ anlayış ile hareket ettiklerini belirten Başkan Engin, “En büyük yatırımıçocuklara ve kadınlara, yani geleceğimize yaptık. Çocuk Senfoni Orkestramız, Nar Çiçekleri Anaokullarımız, kadın kooperatifimiz gibi birçok projeyi hayata geçirdik. Gelişen ve güçlenen Narlıdere hedefiyle her kesime, her yaşa yönelik işlerin altına imza attık. Yerelden kalkınmayı benimsedik. Yukarıköy’de restorasyon çalışmalarımızı büyük oranda tamamladık ve aslına uygun olarak restore ederek turizm destinasyonu haline getirdik. Slow Food Narlıdere ile yerel lezzetlerimizi markalaştırdık. Cumhuriyet’imizin 100. yılında Narlıdere Metrosu da tamamlanmış olacak. Görev süremizin 5. yılına girerken İzmir’imizin parlayan yıldızı Narlıdere’mizi sürdürülebilir ve iklim dostu bir anlayışıyla geleceğe taşıyoruz” diye konuştu.

NARLIDERE, EMARÇEB’E ÜYE OLUYOR

Başkan Engin, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’ne üye olma kararı aldıklarını da belirterek şunları söyledi:

“Narlıdere Belediyesi olarak, yaptığımız doğru planlama ile daha temiz, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent yaratma hedefimizi yeni adımlarla destekliyoruz. Bu kapsamda, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’ne üye olma kararı aldık. Birlik üyesi belediyeler ile birlikte ilçemizde ve ülkemizde iklim dostu uygulamaların yaygınlaştırılması için çalışacağız.”

ANKA Haber Ajansı