MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENTTE ALTYAPI YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENTTE ALTYAPI YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana il genelinde 1 milyon 652 bin metre içme suyu, 825 bin metre kanalizasyon ve 81 bin metre yağmur suyu hattı yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana il genelinde 1 milyon 652 bin metre içme suyu, 825 bin metre kanalizasyon ve 81 bin metre yağmur suyu hattı yaptı.

Muğla’nın 2014 yılında Büyükşehir Belediyesi olması ile birlikte altyapı sorunlarının tespiti için çalışma başlatan ekipler, söz konusu çalışmalara yönelik projeleri tek tek hayata geçiriyor. İl genelinde aciliyet durumuna göre içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının eksik ve eski olduğu bölgelerde çalışmalara başlayan ekipler, 13 ilçede binlerce noktada yeni hat yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, Muğla’nın altyapısı için bugüne kadar 1 milyar 792 milyonluk bir harcama yaparken arıtma tesisleri, yeni içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları, yeni su kaynakları, içme suyu depolarının inşası, dere temizlikleri gibi birçok farklı alanda hizmetlerini sürdürüyor. Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekiplerinin il genelinde yapmış olduğu çalışmalar kapsamında 1 milyon 652 bin metre içme suyu, 825 bin metre kanalizasyon ve 81 bin metre yağmur suyu olmak üzere toplam 2 milyon 531 bin metre hat yapıldı.

Altyapıçalışmalarının görünen yatırımlar olmasa da bir şehir için çok önemli olduğuna vurgu yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla’nın geleceği için yatırımların önemine dikkat çekti. Başkan Gürün, 9 yılda Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna uzanabilecek hatta bunu geçebilecek uzunlukta yeni hat çalışmaları yaptıklarını vurgularken, çevrenin korunması için önemli yatırımları hayata geçirdiklerini söyledi. Gürün, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımıza kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlamak adına 1 milyon 652 bin metre içme suyu hattı yaptık. Bunun yanı sıra çevrenin korunması ve atık suyun doğaya zarar vermemesi için 825 bin metre kanalizasyon hattı yaptık. Kanalizasyon hatlarından iletilen atık suyun bertarafı için en büyük eksiğin olduğu Bodrum ve Fethiye’de büyük arıtma tesislerinin bazılarını tamamladık, bir kısmı ise çok yakında hizmete açılacak. Şehrimizin modern ve güçlü bir altyapıya sahip olması, kesintisiz içme suyu sağlanarak, atık suyun doğaya karışmasınıönlemek için yaptığımız bu yatırımlarla şehrimizde eksiksiz bir altyapı sistemi oluşturuyoruz.”

ANKA Haber Ajansı