‘MEZİTLİ GÖNÜLLÜLERİ’ BİR ARAYA GELDİ

‘MEZİTLİ GÖNÜLLÜLERİ’ BİR ARAYA GELDİ
‘Mezitli Gönüllüleri’, Mezitli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından Meclis Salonu’nda düzenlenen programda bir araya geldi.

‘Mezitli Gönüllüleri’, Mezitli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından Meclis Salonu’nda düzenlenen programda bir araya geldi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katıldığı buluşmaya gönüllüler yoğun ilgi gösterdi. Gönüllüler arasında Güney Koreli Misa Shin ve çocuklar da yer aldı. Gönüllüler daha sonra iftar sonrasına oturdu.

Buluşmada gönüllülerle kocaman bir aile olduklarını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, şunları söyledi:

“Mezitli’de başlattığımız gönüllülük uygulaması Türkiye’de bir ilk oldu. 9 yıldır gönüllülerimiz ile beraber yürüyoruz. Gönüllülerimiz ile birlikte yaptığıçalışmalarımızda gözüm hiç arkada kalmadı. Şimdiye kadar gönüllülerimiz belediyemizden hiçbir talepte bulunmadı. Kendileriyle gurur duyuyorum. Mezitli Serası, Halk Bahçesi, Gönüllü Serası, Gönüllü Evleri, Zabıta Birimi, İngilizce-Matematik-Türkçe ve benzeri kurslar, Aşevi, Örgü Evi, Bale Okulu, Oda Tiyatrosu, sokak hayvanları, el işleri, çevre temizliği, çeşitli spor dalları ve birçok alanda çalışan gönüllülerimiz var. Her geçen gün daha da arttığını görmek bizleri son derece mutlu ediyor. Bugün de ilçemizdeki gönüllülerimizle bir araya gelerek, etkinliklerin olumlu sonuçlarıüzerine görüşmelerimizi sağladık. Tüm gönüllülerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Gönüllülerimiz sadece Mersin’de değil tüm Türkiye’de destan yazdılar. Her yerde Mezitli’nin gönüllülerini gördük. Pandemide harika bir çalışma yapıldı. Gece gündüz demeden belediyemiz ile koordineli çalıştılar. Maske üretiminden hijyen malzemesine kadar ellerinden ne iş geliyorlarsa kendi sağlığını hiçe sayarak çalıştılar. Pandemiyi en iyi şekilde geçirmemizde gönüllülerimizin çok büyük payı var. Yine son yaşanılan depremde cansiperane bir çalışma ortaya koydular. Yaklaşık deprem bölgesinden gelen 140-150 bin vatandaşlarımıza gıda ve giyim yardımına kadar her türlü çalışmada yer aldılar. Türkiye’de gönüllüğü oluşturmak çok zor fakat biz Mezitli’de başardığımızı düşünüyoruz. Umarım bu birlik ve beraberliğimizin devamı gelir.”

ANKA Haber Ajansı