MEZİTLİ BELEDİYESİ ODA TİYATROSU, ‘MESAFE’ ADLI OYUNLA PERDELERİNİ AÇTI

MEZİTLİ BELEDİYESİ ODA TİYATROSU, ‘MESAFE’ ADLI OYUNLA PERDELERİNİ AÇTI
Mezitli Belediyesi Oda Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü'nde ‘Mesafe’ adlı oyunla kapılarını açtı.

Mezitli Belediyesi Oda Tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü'nde ‘Mesafe’ adlı oyunla kapılarını açtı.

2017 yılında Fatih Mahallesi’ndeki Sanat Evi’nde kurulan birbirinden özgün oyunların sahnelendiği Oda Tiyatrosu, Kültür Merkezi’nin aktif hale gelmesiyle birlikte yeni adresine taşındı. Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nin birinci katında kapılarını aralayan Oda Tiyatrosu’nun açılışına, Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcılarından Nuran Kurtuluş, Yaser Gündüz, Destek Hizmetleri Müdürü Özkan Temur ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Açılış sonrası Oda Tiyatrosu'na çok sayıda ödül kazandıran Mersin’in en eski ve başarılı oyuncularından Tamer Güven, yazıp yönettiği ‘Mesafe’ adlı oyunla sahne aldı.

"TİYATRO GÜZELLİĞİN SAHNELENMİŞ HALİDİR"

Dünya Tiyatro Günü'nü her yıl yeni bir oyunla kutladıklarını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Dünya Tiyatro Günü 1961’den beri dünyada ve ülkemizde her yıl 27 Mart’ta büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. Bugün tiyatrocuların sahnelerini seyirciye açtığı ve seyirci ile buluştuğu sanat emekçilerinin bayramıdır. Tiyatro hayatın kendisi, özgürlüğün sesi, güzelliğin sahnelenmiş halidir. Sanatçılar güzel bakan, güzel düşünen, gücünü alkışlarından alan özel insanlardır. Dünya Tiyatro Gününü Mezitlimizde 2017 yılından itibaren her yıl yeni bir oyun sahneleyen sanatçılarımızla birlikte kutluyoruz” diye konuştu.

DEVLET TİYATROLARINI MEZİTLİ’DE AĞIRLADIK

Mezitli Belediyesi'nin sanatsal altyapısının hızla geliştiğini ve büyüdüğünü vurgulayan Başkan Tarhan, “Önce Amfi Tiyatro sonra 50 kişilik Oda Tiyatrosu geçen yıl Kültür Merkezimiz ve şimdi ise 70 kişilik Oda Tiyatrosunu hayata geçirdik. Bildiğiniz gibi sadece 24 ilde seyirci ile buluşan Devlet Tiyatroları gerçekleştirdiğimiz protokol gereği Türkiye’de ilk kez bir ilçede, Mezitli Kültür Merkezimizde turne sahnesi açmış, Mersin seyircisiyle buluşmuştur. Türkiye’nin her yerinden gelen değerli sanatçıları yine Kültür Merkezimizde misafir ettik. Gelecek yılda daha çok sanatsal yapıları ve daha çok sanatçı adaylarını Mezitlimize kazandırmak için gerekli çalışmaları sürdürmekteyiz. Tüm tiyatrocuların Dünya Tiyatro Gününü kutluyor, Oda Tiyatromuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ANKA Haber Ajansı