MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI BANDOSU’NDAN “ÇOCUK ŞARKILARI” ETKİNLİĞİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI BANDOSU’NDAN “ÇOCUK ŞARKILARI” ETKİNLİĞİ
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Bandosu, kısa süre önce başlattığı ‘Çocuk Şarkıları Etkinliği’ ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu kente yaydı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Bandosu, kısa süre önce başlattığı ‘Çocuk Şarkıları Etkinliği’ ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu kente yaydı.

Kent Orkestrası Bandosu hem Ramazan Bayramı hem de 23 Nisan dolayısıyla sahne aldığı Forum AVM Sanatçılar Meydanı’nda şenlik havası estirdi. Hem depremzede ailelerin hem de Mersinlilerin katıldığı programda çocuklar, bandonun çaldığışarkılara dans ederek gönüllerince eşlik etti.

“GELEN ÇOCUKLAR, YETİŞKİNLER, HERKES BÜYÜK BİR MUTLULUKLA EŞLİK EDİYORLAR”

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, “Çok mutlu bir anı yaşıyoruz şu an burada. Mersin Büyükşehir Belediyesi Bandomuz ile Forum’da 23 Nisan’ı kutluyoruz aslında. Çok keyifli, çocuk şarkılarından oluşan bir repertuvarla sevgili Mersinlilerle bir aradayız. Biz bunu her hafta sonu rutin olarak gerçekleştiriyoruz. Bugünkü durak noktamız da Forum oldu. Gelen izleyiciler, çocuklar, yetişkinler herkes büyük bir mutlulukla eşlik ediyorlar. Bu vesileyle de büyün Mersinlilerin ve sanatseverlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutlamak isteriz” dedi.

“GÜZEL BİR ATMOSFER VAR”

Çocuğuyla birlikte etkinlikte keyifli vakit geçirdiğini belirten Ahmet Güldoğan, “Kayseri’den geliyorum bayram tatilini burada geçirmek nedeniyle. Organizasyon güzel. Güzel bir atmosfer var. Alışık olmadığımız bir atmosfer, bize de değişiklik oldu. Orkestra da güzel, tabi çocuklara hitap ediyor. Onları da mutlu ediyor bayramdan dolayı” diye konuştu.

Hatay’dan geldiğini söyleyen Sefer Tetik de hem Ramazan Bayramı hem de 23 Nisan için güzel bir etkinlik olduğunu dile getirerek, “Çok güzel, çocuklar eğleniyor. Hoşumuza gitti” dedi.

TARSUS KÜLTÜR PARK’TA DA ÇOCUK KAHKAHALARI YÜKSELDİ

Büyükşehir’in bayram etkinlikleri Tarsus’taki çocukları da mutlu etti. Tarsus Kültür Park’ta gerçekleştirilen Oynaya Oynaya Gelin Çocuklar etkinliğine aileler yoğun ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ise “Dünyanın Eski Zamanlarında” isimli kuklalıçocuk oyununu minik seyircilerle buluşturdu.

Kent Orkestrası Bandosu’nun “Çocuk Şarkıları” ile başlayan programda, mini club interaktif dans, curcuna kukla şov, drama oyunları, geleneksel oyunlar, spor aktiviteleri, Koca Ayı’nın Rüyası tiyatro oyunu, yüz boyama etkinlikleri ardı ardına yapılırken, çocuklar kendilerine verilen hediyelerle mutlu oldu.

ANKA Haber Ajansı