“Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması” Başvuruları Devam Ediyor

“Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması” Başvuruları Devam Ediyor
Bodrum Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bodrum Deniz Müzesi’nin projesi olan ve Bilgi Yayınevi sponsorluğunda hazırlanan “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması”na başvurular devam ediyor.

Bodrum Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bodrum Deniz Müzesi’nin projesi olan ve Bilgi Yayınevi sponsorluğunda hazırlanan “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması”na başvurular devam ediyor.

Cevat Şakir Kabaağaçlı, nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı’na ait özel koleksiyon ve zengin arşiv malzemesinin bulunduğu Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. bünyesine bağlı Bodrum Deniz Müzesi’nin Bilgi Yayınevi sponsorluğunda düzenlediği “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması”na başvurular, 2 Şubat 2024’e kadar devam ediyor.

TÜM DÜNYADAN TASARIMCILAR DAVET EDİLDİ

Balıkçı’nın doğum günü olan 17 Nisan 2022'de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından ilan edilen "Merhaba Günü", Bodrum Deniz Müzesi ve iş birlikçilerinin çalışmalarıyla “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması” olarak dijital platformda kendine alan açtı. Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın gözünden, zihninden, misyonundan, vizyonundan hareket ederek merhaba sözcüğünü anlamlandırmak ve grafik dile aktarmak, merhaba sözcüğünü bir logo olarak her yıl doğum gününde adına yapılan etkinliklerin temsilinde kullanmak amacıyla Bilgi Yayınevi’nin ana sponsorluğunda logo yarışması düzenlendi. Tüm dünyadan tasarımcıların davet edildiği, “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması”nın son başvuru tarihi 02 Şubat 2024.

“MERHABA” SÖZCÜĞÜNÜN GRAFİK-GÖRSEL DİLLE SİMGELEŞTİRİLMESİ BEKLENİYOR

Yarışmanın duyurusu, Bodrum Deniz Müzesi arşivinde bulunan ve ailesinin özel izniyle kamuoyuyla paylaşılan Cevat Şakir Kabaağaçlı görüntülerinin olduğu bir dakikalık video çalışmasıyla birlikte yapılmıştı. İletişim Partneri’nin MYRA, Sivil Toplum Partneri’nin Hemzemin Sosyal Fayda Platformu, Proje Danışmanı’nın ise Ömer Durmaz olduğu yarışmanın jüri üyelerinde birbirinden değerli isimler ve Balıkçı’nın ailesi yer alıyor. Ücretsiz, serbest katılıma açık olarak düzenlenmiş yarışmada “merhaba” sözcüğünü grafik-görsel dille simgeleştirerek tasarım haline getirilmesi bekleniyor.

SEÇİCİ KURULDA HALİKARNAS BALIKÇISI’NIN AİLESİ DE YER ALIYOR

Seçici kurulda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Zülfü Livaneli, Sunay Akın, Halikarnas Balıkçısı ailesi, Yeşim Demir, Steve Connor, Alessandra Segalini, Ardan Ergüven, Srinivasarao Patturu, Erol Turgut, Demetrios Fakinos, Çiğdem Demir, Ardan Ergüven, Daniele Savasta, Serdar Benli, Rauf Kösemen, Ömer Durmaz, Nazlı Eda Noyan, Murat Ertel, Kıymet Giray, Murat Dorkip, Metin Erdoğan, Emrah Yücel ve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu yer alıyor.

SONUÇLAR 1 MART 2024’TE AÇIKLANACAK

5-23 Şubat tarihleri arasında tamamlanacak olan seçici kurul oylamasının ardından, sonuçlar 1 Mart 2024’te açıklanacak.

ANKA Haber Ajansı