MENTEŞE PARKLARI'NDA BAHAR TEMİZLİĞİ BAŞLADI

MENTEŞE PARKLARI'NDA BAHAR TEMİZLİĞİ BAŞLADI
Menteşe Belediyesi, şehir içindeki parklarda bulunan oyun gruplarında bakım ve temizlik çalışmalarına hız verdi.

Menteşe Belediyesi, şehir içindeki parklarda bulunan oyun gruplarında bakım ve temizlik çalışmalarına hız verdi.

Menteşe’de kişi başına 7.37 metrekare yeşil alan düştüğünü ve 95 adet parka sahip olduklarını kaydeden Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yaklaşan güneşli günler nedeniyle parklarda temizlik çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Şehir merkezindeki parkların ve yeşil alanların şehrin nefes alma noktaları olduğunu dile getiren Başkan Gümüş, “Yeşil alanlar ve parklar her yaştan vatandaşımızın sosyalleştiği ve dinlendiği alanlardır. Parklarımız oyun grupları ile çocuklara, spor aletleriyle de vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Bu nedenle parklarımızda oyun gruplarına ve mobilyalarında periyodik bakımlar gerçekleştiriyoruz. Deformasyona uğramış, tehlike arz eden oyun gruplarında tadilat ve yenileme çalışmaları düzenli olarak yapılıyor. Baharın yaklaşmasıyla birlikte ekiplerimiz parklarda bulunan oyun gruplarının temizliğine de hız verdi. Bu kapsamda tüm oyun grupları steril hale getiriliyor. Menteşe Belediyesi olarak kentimizin yaşam kalitesini arttırmak, çocuklarımızın güvenle vakit geçirebileceği oyun alanları ve parklar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Gümüş, ayrıca parkların ve yeşil alanların arıtma suyu ile sulandığını, bu uygulama ile belediye bütçesi ve işgücü konusunda tasarruf sağladıklarını da sözlerine ekledi.

ANKA Haber Ajansı