MENTEŞE BELEDİYESPOR’DAN 3 DALDA 20 MADALYA

MENTEŞE BELEDİYESPOR’DAN 3 DALDA 20 MADALYA
Menteşe Belediyespor, hafta sonu üç dalda katıldığı müsabakalardan toplam 20 madalya kazandı.

Menteşe Belediyespor, hafta sonu üç dalda katıldığı müsabakalardan toplam 20 madalya kazandı.

Menteşe Belediyespor, ilçede düzenlenen ve 10 ilden 32 kulübün 580 sporcusunun katıldığı Cengiz Toprak İller Arası Karate Şampiyonası’nda 4 altın, 4 gümüş ve 7 bronz madalya kazandı. Masa tenisinde ise Küçük Kadınlar İl üçüncüsü, Küçük Erkekler İl dördüncüsü olan sporcular, takım olarak 5 madalya kazandı. Menteşe Belediyespor Futbol Takımı da mücadele ettiği U13 Ligi'nde karşılaştığı 48 Çağdaşspor’u yenerek sahadan galip ayrıldı.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, rutin belediyelik hizmetlerinin yanı sıra çocukların ve gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için sportif faaliyetlere çok önem verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Belediyemiz çatısı altında kurduğumuz Menteşe Belediyespor Kulübü'müz birçok farklı branşta katıldıkları turnuvalarda bizleri gururlandırıyorlar. Voleyboldan elde ettiğimiz başarıdan sonra karate, masa tenisi ve futbol liginden elde edilen başarılar, alınan madalya ve kupalar hem bizi hem de ailelerini mutlu etti. Bizlere bu mutluluğu yaşatan tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Anne babalarını da ayrıca kutluyorum. Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimlerinin yanında sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için sporda da onlara destek olmaya, onları spora teşvik etmeye devam edeceğiz.”

ANKA Haber Ajansı