MENTEŞE BELEDİYE MECLİSİ'NİN KARARIYLA ÇAYBÜKÜ ESKİİSMİNE KAVUŞUP YENİDEN ‘GEVENES’ OLDU

MENTEŞE BELEDİYE MECLİSİ'NİN KARARIYLA ÇAYBÜKÜ ESKİİSMİNE KAVUŞUP YENİDEN ‘GEVENES’ OLDU
Muğla’da 'Ormancı' türküsünün geçtiği Çaybükü Mahallesi’nin isminin türküde geçen eski ismi 'Gevenes' ile değiştirilmesi, Menteşe Belediye Meclisi'nin Nisan ayı Meclis Toplantısı'nda oybirliği ile kabul edildi.

Muğla’da "Ormancı" türküsünün geçtiği Çaybükü Mahallesi’nin isminin türküde geçen eski ismi "Gevenes" ile değiştirilmesi, Menteşe Belediye Meclisi'nin Nisan ayı Meclis Toplantısı'nda oybirliği ile kabul edildi.

Gevenes Mahalle Muhtarı Bilal Özsoy, meclis toplantısında alınan karar sonrası yaptığı açıklamada, “Başkanımıza ve değerli meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Köyümüz ismi artık eski ismine, aslına kavuştu” dedi.

Menteşe Belediyesi Nisan ayı Meclis Toplantısı, Konakaltıİskender Alper Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş başkanlığında yapılan toplantıda geçen ay İnceleme Komisyonu'na havale edilen mahalle ismi değişikliği karara bağlandı. Buna göre, meclis üyelerinin oylarına sunulan Muğla’da "Ormancı" türküsünün geçtiği Çaybükü Mahallesi’nin isminin türküde geçen ‘Gevenes’ ismiyle değiştirilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda encümen üyeliği, plan ve bütçe komisyonu, imar komisyonu, inceleme komisyonu, çevre ve sağlık komisyonu, tarım ve hayvancılık komisyonu ve toplumsal cinsiyet eşitlik komisyonu seçimleri yapıldı. Komisyon seçimlerinin ardından 2022 yılı faaliyet raporu meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Faaliyet raporu, oyçokluğu ile kabul edildi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Bugüne kadar hep yapabileceğimiz işlerin sözünü verdik. Söz verdiğimiz gibi de projelerimizi bir bir hayata geçirdik. 66 mahallemize eşit hizmet ulaştırmak için tüm personelimiz ile canla başla çalıştık. Şikâyet etmedik, siyaset yapmadık, hizmet ürettik. Belediyemizin tüm çalışanlarına ve siz değerli meclis üyelerine verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum. Menteşe’yi birlikte yönetmeye devam edeceğiz.”

ANKA Haber Ajansı