MARMARİS, YENİ CADDELERE KAVUŞUYOR

MARMARİS, YENİ CADDELERE KAVUŞUYOR
Marmaris Belediyesi Fen İşleri ekipleri, bir yandan ilçeye prestij caddeler kazandırırken, bir yandan da sorunlu noktalara müdahale ediyor. Kış boyunca 48 bin metrekare genişliğe sahip yaklaşık 4000 metre yolu yenileyen ekipler, devam eden çalışmalarını bayram öncesinde bitirmeyi planlıyor.

Marmaris Belediyesi Fen İşleri ekipleri, bir yandan ilçeye prestij caddeler kazandırırken, bir yandan da sorunlu noktalara müdahale ediyor. Kış boyunca 48 bin metrekare genişliğe sahip yaklaşık 4000 metre yolu yenileyen ekipler, devam eden çalışmalarını bayram öncesinde bitirmeyi planlıyor.

Yoğun bir sezon geçiren Marmaris Belediyesi Fen İşleri ekipleri, ilçenin birçok noktasında yol yapım ve üstyapıçalışmaları gerçekleştirdi. Gerek kent merkezi gerekse kırsal mahallelerde hummalı bir şekilde çalışan ekipler, 48 bin metre alana sahip 4000 metre yolu yeniledi.

Yapılan çalışmalar kapsamında Armutalan Mahallesi Ayhanlar Caddesi’nde prestij cadde uygulaması gerçekleştirildi. 370 metre uzunluğunda 5180 metrekare alanlı yolda yapılan çalışma 38 günde bitirildi. Asfalt serimi yapılan cadde bölgenin en cazip yerlerinden biri haline geldi. 720 metre uzunluğundaki Armutalan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’ndeki çalışma 28 günde bitirilirken, Armutalan Mehmet Akif Ersoy Caddesi ise 47 günde yenilendi. 225 metre uzunluğundaki güzergahta parke yol çalışması gerçekleştirildi.

AMFİ TİYATRO YOLU YENİLENDİ

Yaz aylarında kültür sanat faaliyetlerinin ana merkezi olan Amfi Tiyatro'nun da yolu olarak bilinen Hatipirimi Mahallesi 148 Sokak'ta da yol ve üst yapı yenileme çalışmaları tamamladı. 450 metre uzunluğundaki güzergahta çift şeritli bisiklet yolu düzenlemesi yapılarak geçen sene yapımı tamamlanan İnönü Caddesi'ndeki bisiklet yoluna bağlantısı sağlandı. Ayrıca aynı mahallede bulunan 133-135 Sokak çevresi de düzenlemeler yapıldıktan sonra parke ile kaplandı.

İÇMELER’DE HUMMALI ÇALIŞMA

Marmaris’in en önemli turistik bölgelerinden biri olan İçmeler’de de yoğun bir çalışma dönemi geçirildi. 2021 yılında yaşanan orman yangınlarının ardından kış aylarında yaşanan sel felaketleriyle gündeme gelen mahallenin dört bir yanında yenileme çalışması gerçekleştirildi. 490 metre uzunluğundaki İsmet İnönü Caddesi 75 günlük çalışmanın ardından asfalt kaplanmış olarak hizmete açıldı.

"MARMARİS’E YENİÇEHRE KAZANDIRDIK"

Göreve geldiği günden itibaren Marmaris’i daha da güzelleştirmek, yenilemek, ilçe sakinlerinin konfor ve rahatını sağlamak hedefiyle çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yapılan çalışmalarla Marmaris’in farklı bir çehre kazandığını söyleyen Oktay, “Birçok prestij cadde projesini tamamladık. Bu kış boyunca da boyunca Yunus Nadi ikinci etap, Ayhanlar, Fevzi Çakmak, Mehmet Akif Ersoy, Amfi tiyatro önündeki caddesi, 186’ncı sokak, İçmeler İsmet İnönü Caddesi, Hatipirimi 133-135 sokak yeniledik. 4000 metreye yakın yolu yeniledik, caddeleri güzelleştirdik” diye konuştu.

"ELDE OLMAYAN SEBEPLER VAR"

Devam eden çalışmalar ve yaşanan aksaklıklarla ilgili de bilgi veren Başkan Oktay, şunları söyledi:

“Şu an ilçemizin 5 noktasında çalışmalarımız sürüyor. Zaman zaman çalışmaların uzamasıyla ilgili eleştiriler alıyoruz. Ancak ihale süreçleri, bürokratik işlemlerin uzaması, yasal süreçler, hava şartları, doğal afetler, diğer kurumların çalışmalarını tamamlamaması, ekonomik şartlar gibi elimizde olmayan sebepler belediye işlerini etkiliyor. Turunç Cumhuriyet Caddesi ve İçmeler Cumhuriyet Caddesi’nde Ocak ayında başlaması gereken çalışmalar ilk ihalede firmaların çok yüksek fiyat vermesi nedeniyle iptal edilip ikinci ihale sürecine girildiği için sarktı. Yunus Nadi ile İnönü caddeleri arasındaki yolda ise ihaleyi alan firma sözleşmeyi imzalamadığı için yasal olarak tekrar ihale yapılması gerektiği için uzadı. İçmeler Atatürk Caddesi’nde ise diğer kurumların alt yapıçalışmalarını zamanında bitirememesi nedeniyle üstyapıçalışması uzadı.”

BAYRAM ÖNCESİ TAMAMLANACAK

İlçedeki tüm çalışmaların bayram öncesi tamamlanacağını belirten Oktay, “Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Hem bayrama hem de sezona yenilenmiş yollarla gireceğiz. Bu zorlu süreçteki tüm halkımızın sabrı, anlayışı ve desteği için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

ANKA Haber Ajansı