MARMARİS BELEDİYESİ’NİN 2022 YILI FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

MARMARİS BELEDİYESİ’NİN 2022 YILI FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ
Marmaris Belediye Meclisi nisan ayı olağan meclis toplantısında görüşülen Marmaris 2022 Yılı Faaliyet Raporu oyçokluğu ile kabul edildi.

Marmaris Belediye Meclisi nisan ayı olağan meclis toplantısında görüşülen Marmaris 2022 Yılı Faaliyet Raporu oyçokluğu ile kabul edildi.

Marmaris Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısı Armutalan Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıda 10 gündem maddesi karara bağlandı. Toplantıda, 2022 Yılı Faaliyet Raporu oyçokluğu ile kabul edilirken, encümen ve ihtisas komisyonu seçimleri de yapıldı.

Toplantının açılışında söz alan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yat limanı bölgesinde yürüttüğü yenileme çalışmalarına ilişkin görüşlerini paylaştı. Marmaris Belediyesi’nin kendi sorumluluk alanı içinde yaptığıçalışmaların nisan ayı ortasında biteceğine işaret eden Başkan Oktay, istendiği takdirde yat limanında yürütülen çalışmalara ekip desteği verebileceklerini aktardı.

Başkan Oktay, konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Mart itibarıyla turizm sezonunu açmış bulunmaktayız. Büyük otellere konuklarımız giriş yaptı. Tüm kente iyi bereketli güzel bir sezon diliyorum. Bununla beraber yollarla ilgili şikayetler var. Bizim kendi sorumluluk alanımızdaki yol çalışmalarını bu ay ortası itibariyle çok büyük bir oranda tamamlayacağız. Bununla birlikte bizim vitrinimiz dediğimiz yat limanında eleştiriler söz konusu. Zaman zaman ben de yaptığım ziyaretlerde çalışmaların ağır ilerlediğini görüyorum. Bizler Marmaris Belediyesi olarak kendi programlarımızı tamamladıktan sonra arzu ettiği takdirde Büyükşehir Belediyesi’ne personel takviyesi yapıp oradaki çalışmayı bir an önce tamamlayabiliriz. Marmaris’in vitrininin o inşaat görüntüsünden bir an önce uzaklaşması için gerekli katkıyı sağlamaya hazırız. Meclisimizin huzurunda da bu durumu iletmiş olalım.”

KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Toplantıda, encümen ve komisyon üye seçimleri de yapıldı. Yapılan gizli oylamaya göre encümen üyeliğine; Selçuk Evci, Cengiz Kaya seçildi. İmar komisyonuna Selçuk Evci, Zülal Akyüz, Burak Demirtaş ve Süleyman Eroğlu; Plan ve Bütçe Komisyonuna Zülal Akyüz, Ali Aygün, Aylin Yüksel ve Mustafa Gökmen; Kültür Sanat ve Turizm Komisyonu’na da İhsan Öztürk, Ali Kırlı, Zülal Akyüz ve Mustafa Karacan seçilen isimler oldu.

ANKA Haber Ajansı