MALTEPE BELEDİYESİ’NİN 2022 YILI FAALİYET VE DENETİM KOMİSYONU RAPORU KABUL EDİLDİ

MALTEPE BELEDİYESİ’NİN 2022 YILI FAALİYET VE DENETİM KOMİSYONU  RAPORU KABUL EDİLDİ
Maltepe Belediyesi’nin 2022 yılına ilişkin Faaliyet ve Denetim Komisyonu raporu, Maltepe Belediye Meclisi’nde oyçokluğuyla kabul edildi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Devletimize, halkımıza hesap vermek için buradayız. Maltepe Belediyesi, Denetleme Komisyonu tarafından yılda bir kez denetlenir. Şükürler olsun ki mülkiye müfettişleri tarafından her hafta denetleniyor. Dokuz yıldır burada görev yapıyorum. İncelenmedik dosyam, irdelenmedik kararım, ele alınmamış bir ihale dosyam kalmamıştır hem de defal

Maltepe Belediyesi’nin 2022 yılına ilişkin Faaliyet ve Denetim Komisyonu raporu, Maltepe Belediye Meclisi’nde oyçokluğuyla kabul edildi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Devletimize, halkımıza hesap vermek için buradayız. Maltepe Belediyesi, Denetleme Komisyonu tarafından yılda bir kez denetlenir. Şükürler olsun ki mülkiye müfettişleri tarafından her hafta denetleniyor. Dokuz yıldır burada görev yapıyorum. İncelenmedik dosyam, irdelenmedik kararım, ele alınmamış bir ihale dosyam kalmamıştır hem de defalarca" dedi.

Maltepe Belediye Meclisi nisan ayı toplantılarının ikinci oturumu, Meclis Birinci Başkanvekili Yusuf Koçhan yönetiminde Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda, 2022 yılına ait Faaliyet ve Denetim Komisyonu raporu görüşülerek oyçokluğuyla kabul edildi.

Raporun kabul edilmesinin ardından söz alan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, halka tepeden bakan değil yürekten bakan bir anlayışla son bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Devletimize, halkımıza hesap vermek için buradayız. Maltepe Belediyesi, Denetleme Komisyonu tarafından yılda bir kez denetlenir. Şükürler olsun ki mülkiye müfettişleri tarafından her hafta denetleniyor. Dokuz yıldır burada görev yapıyorum. İncelenmedik dosyam, irdelenmedik kararım, ele alınmamış bir ihale dosyam kalmamıştır hem de defalarca. Hiçbir bürokratıma, çalışma arkadaşıma, yol arkadaşıma hele hele devletin bürokratıysa ona yasal olmayan hiçbir konuda talimatım olmaz. Benim bürokratlarım başımın tacı, önderim, yol arkadaşım, rehberlerim. ‘Başkanım böyle olur’ dediği zaman ben onların sözüne bir söz daha eklemem, verdikleri kararın altına imzamıçakar giderim. Şükürler olsun ki dokuz yıldır beni yanıltmadılar. Hiçbir dosyadan da Maltepe Belediyesi zarar görmemiştir.”

Türkiye ekonomisinin zor koşullar altında bulunduğu bir dönemde, kendi olanaklarıyla Maltepe’nin merkezine Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ni kazandırdıklarını aktaran Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:

“MALTEPE’NİN KÖRELMİŞ SORUNLARINA EL ATTIK”

“Gülsuyu’nda 16 bin, 17 bin metrekare büyüklüğünde kültür merkezi inşa ettik. Onu da yakın zamanda kullanıma açacağız. Onu da sağdan soldan kredi alarak değil kendi bütçemizle yaptık. Maltepe Tıp Merkezi Adnan Kahveci Parkı’nda kale gibi duruyor. Her gün bin civarında hemşehrimize sağlık hizmeti sunuyor. Başka ilçelerden de hemşehrilerimiz gelip tedavi oluyor. Çok iyi uzmanlarımız var. Bu da göğsümüzü kabartıyor. Maltepe Belediyesi yönetimi Maltepe’de nerede boş alan bulduysa yeşil alana, parka çevirmiştir. 44 dönümlük Cumhuriyet Parkı’nın birinci etabı bitti. İkinci etabını açacağız. Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde nikahları kıyıyoruz. Burada tiyatro ve konser salonumuzda etkinlikler düzenliyoruz. İstanbul’un Anadolu yakasının en güzel nikah salonunu açtığımızı gelen insanlar söylüyor.”

Kılıç, Maltepe’nin körelmiş, tıkanmış, kimsenin cesaret edemediği sorunlarına el attıklarını vurgulayarak Maltepe Meydan Projesi’nin haziran ayı ortalarında tamamlanacağını, hafif raylı tramvay projesinin de hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.

ANKA Haber Ajansı