LÜLEBURGAZ’DA DÜNYA ŞİİR GÜNÜ'NE ÖZEL PROGRAM

LÜLEBURGAZ’DA DÜNYA ŞİİR GÜNÜ'NE ÖZEL PROGRAM
Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde (LYSA), Dünya Şiir Günüçerçevesinde Ataol Behramoğlu, Haluk Çetin ve İbrahim Metin’i sanatseverlerle buluşturduğu etkinlik büyük ilgi gördü.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde (LYSA), Dünya Şiir Günü çerçevesinde Ataol Behramoğlu, Haluk Çetin ve İbrahim Metin’i sanatseverlerle buluşturduğu etkinlik büyük ilgi gördü.

Lüleburgaz Belediyesi 21 Mart Dünya Şiir Günü’nde birbirinden değerli ustaları Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde ağırladı. Geceye Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Güncer, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet ve çok sayıda sanatsever katıldı. Edebiyatseverlerin büyük ilgi gösterdiği etkinlik, yoğun ilgi nedeniyle K. Budak Çal Sahnesi’nden, büyük salon Cahit Irgat Salonu’na taşındı.

ŞİİR VE MÜZİK BİR ARADA

LYSA’da İbrahim Metin’in imza günüyle başlayan etkinlik, Ataol Behramoğlu ve İbrahim Metin’in "Dil ve Şiir" söyleşisiyle devam etti. Daha sonra Behramoğlu ve Haluk Çetin de "Şiir ve Müzik" konulu dinleti gerçekleştirdi. Haluk Çetin, Behramoğlu’nun bestelenmişşiirlerini seslendirdi. Gecenin sonunda ise Ataol Behramoğlu, eserlerini okurları için imzaladı.

ANKA Haber Ajansı