KUŞADASI’NDA PATİLİ DOSTLAR EMİN ELLERDE

KUŞADASI’NDA PATİLİ DOSTLAR EMİN ELLERDE
Kuşadası Belediyesi tarafından geçen yıl Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan 'Kedi Tedavi Ünitesi', sahipsiz patili dostların yaralarına merhem oluyor. Bu kapsamda merkezde görevli uzman veterinerlerce 2023 yılının ilk 3 ayında tedavi ve bakımı yapılan 709 kedi sağlığına kavuşturuldu.

Kuşadası Belediyesi tarafından geçen yıl Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan "Kedi Tedavi Ünitesi', sahipsiz patili dostların yaralarına merhem oluyor. Bu kapsamda merkezde görevli uzman veterinerlerce 2023 yılının ilk 3 ayında tedavi ve bakımı yapılan 709 kedi sağlığına kavuşturuldu.

Kuşadası Belediyesi, Kirazlı Mahallesi'nde bulunan Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'nde yıl boyunca binlerce sahipsiz kedi ile köpeğin bakım ve sorumluluğunu üstleniyor. 2023 yılının ilk 3 ayında 981 sahipsiz kedi ve köpeğin tedavilerini tamamlayarak sağlığına kavuşturan merkez içerisinde Kuşadası Belediyesi tarafından 110 metrekarelik alanda yapılan "Kedi Tedavi Ünitesi'nde ise tamamen kedilere özel tedavi uygulanıyor.

Üç veteriner ile 6 veteriner teknikerinin görev yaptığı merkezde faaliyet gösteren kedi tedavi ünitesinde patili dostların tedavileri, hastalıkları ve fiziksel durumlarına göre "bulaşıcı hastalıklar ve ağır enfeksiyonlar', "travma', "ortopedik rahatsızlıklar" ve "yeni doğan" olmak üzere 4 ayrı bölümde yapılıyor. Uygulanan tedavinin kedilere özel oluşturulan dosyalar aracılığıyla büyük bir titizlikle takip edildiği ünite aracılığıyla sağlıklarına kavuşan kediler daha sonra yaşadıkları bölgelere bırakılıyor. Tesiste görev yapan veterinerler tarafından yılın ilk 3 ayında 709 kedi tedavisi ve bakımı yapılarak sağlığına kavuşturulurken, 949 sahipsiz kedi de kısırlaştırıldı.

ANKA Haber Ajansı