KONYAALTI’NDA 23 NİSAN COŞKUSU

KONYAALTI’NDA 23 NİSAN COŞKUSU
Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Konyaaltı Belediyesi'nin HayatPark’ta düzenlediği birbirinden renkli etkinliklerle coşku içinde kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Konyaaltı Belediyesi'nin HayatPark’ta düzenlediği birbirinden renkli etkinliklerle coşku içinde kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103’üncü açılış yıl dönümü, Konyaaltı Belediyesi’nin HayatPark içerisinde hazırladığı birbirinden renkli gösterilerle, 7'den 70’e binlerce vatandaşın katılımıyla kutlandı. Saat 11.00’de Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar, vatandaşlar ve çocukların katılımıyla gerçekleşen kortejle başlayan etkinlikler, çocuklara yönelik gösterilerle devam etti. HayatPark içerisinde farklı noktalara kurulan oyun ve gösteri alanlarında gün boyu süren etkinlikler, çocuk maskot şovu, jonglör, balon şovu, şişme ve ahşap oyun parkı, geleneksel çocuk oyunları gibi keyifli aktivitelerle devam etti.

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Çocuklarını alarak şenlik alanına gelen vatandaşların yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan’ın yanı sıra Ramazan bayramıyla birlikte çifte bayram kutladıklarını söyledi. Akıllarının hep deprem bölgesindeki çocuklarda olduğunu vurgulayan Başkan Esen, “Keşke onlar da burada bu coşkuyu, bu sevinci yaşayabilselerdi. Üzülüyoruz tabii ki. Ama onlara da iki gün önce buradaki çocukların paylaşım duygularının ürünü olan hediyeler, bayramlıklar, oyuncaklar götürdük. Onların da mümkün olan en iyi şekilde mutlu olmalarını sağladık. Buradaki çocukların ve belediyemizin hediyelerini oradaki çocuklarımıza teslim ettik. Bu bayram en büyük tesellimiz, deprem bölgesindeki acılıçocukların yüzlerindeki küçücük gülümsemeydi’’ dedi.

"GELENEKSEL HALE GETİRİYORUZ"

HayatPark’ta ilk 23 Nisan kutlamalarını yapmaya karar verdiklerinde, bunun geleneksel hale gelmesini düşündüklerinin altınıçizen Başkan Esen, sözlerine şöyle devam etti:

“Hatta öyle ki hiçbir organizasyon duyurusu yapılmasa bile, 23 Nisan günü bütün çocukların HayatPark’ta toplanacağı bir hale getirmek istemiştik. Gün geçtikçe daha iyi oluyor. Çocuklar burada, kendi bayramlarını kendilerinin kutlayacağı bir ortam oluştuğunu görüyor. Böylece her geçen sene daha fazla çocuğumuz buradaki etkinliklerde yer alıyor. Tüm çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum. Onlar inşallah hayatları boyunca hep güzel şeyler yaşar. İyi eğitim alıp, hem kendilerine hem de ülkelerine çok büyük katkıları olur. Mutlu, huzurlu bir hayatları olsun. Allah herkesin çocuğunu korusun.’’

ANKA Haber Ajansı