KONAK BELEDİYESİÇINARTEPE AYDIN ERTEN REKREASYON ALANI’NA ÖDÜL

KONAK BELEDİYESİÇINARTEPE AYDIN ERTEN REKREASYON ALANI’NA ÖDÜL
Konak Belediyesi Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı, sektörün en prestijli ödülü olan Plant Ödülleri’nde, ‘Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar’ dalında ödül kazandı.

Konak Belediyesi Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı, sektörün en prestijli ödülü olan Plant Ödülleri’nde, ‘Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar’ dalında ödül kazandı.

Konak Belediyesi’nin İzmir’e nefes aldıran tesisi Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı ve Macera Parkı, peyzaj sektörünün en prestijli yarışmasından ödülle döndü. Dördüncüsü düzenlenen Plant Ödülleri’nde, 179 başvuru arasından değerlendirmeye giren projeler içinde ‘Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar’ dalında ödül alan rekreasyon alanının şehir peyzajına katkısı tescillenmiş oldu.

BATUR: "ÇALIŞMALARIMIZ ÖDÜL ALMAYA DEVAM EDİYOR"

Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı ve Macera Parkı’nın, belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla hazırlandığını dile getiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, alanın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Başkan Batur, rekreasyon alanını, içindeki macera parkıyla da İzmirliler'in, özellikle de gençlerin beğenisini kazandığını belirterek, “Konak Belediyemiz yaptığıçalışmalarla ödül almaya devam ediyor. Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanında, Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerimizin ortaklaşa hayata geçirdiği ve İzmirlilerin gerçekten çok beğendiği bir çalışmamız vardı. Peyzaj sektörünün en prestijli yarışmalarından olan ve uluslararası düzeyde tanınan Plant Ödülleri Yarışmasında 179 başvuru arasında Konak Belediyemizin Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanını‘Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar’ dalında ödüle layık görmüş. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, işçisinden mühendisine tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İLKBAHAR YAZ SEZONUNDA İZMİRLİLER'İN GÖZDESİ

Konak Belediyesi, Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nı 2013’te yaptığı düzenleme çalışmalarının ardından kente kazandırmış ancak alanın işletme hakları, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2017’de yapılan ihaleyle İstanbullu bir firmaya devredilmişti.Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, göreve gelir gelmez Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nın kentin kullanımına yeniden kazandırılması için büyük çaba harcayarak Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 29 yıllığına, Konak Belediyesi’ne devredilmesini sağladı. Yeniden projelendirilen alanda yapılan düzenlemeyle işlevi genişletilerek kafeterya, oyun alanı ve seyir teraslarına ek olarak bir de macera parkı eklendi. Yeni haliyle halkın kullanımına açılan alanın girişine ise Gültepe’nin efsane başkanı Aydın Erten’in büstü yerleştirildi. İzmirliler'in çocuklarıyla birlikte vakit geçirmekten büyük keyif aldıklarıÇınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı ve Macera Parkı, havaların ısınmasıyla birlikte bu ilkbahar yaz sezonunda da İzmirlilerin gözdesi olmaya hazırlanıyor. Yemyeşil ağaçlarıyla 80 dönümlük bir oksijen deposu olan Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanıİzmirlileri eşsiz Körfez manzarasını izlemeye davet ederken dev salıncak, ip parkuru, ağ trambolin, atış poligonu ve zip coaster gibi oyun elemanlarının yerleştirildiği Macera Parkı da her yaştan macera tutkunlarını bekliyor.

ANKA Haber Ajansı