KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ

KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ
Kemalpaşa Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kentte bir dizi etkinlik düzenlendi.

Kemalpaşa Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kentte bir dizi etkinlik düzenlendi.

Kemalpaşalıçocuklar 23 Nisan’ı düzenlenen bir dizi etkinlikle kutladı. Kemalpaşa Rekreasyon Alanı'nda kurulan oyun parkurları ile eğlenen çocuklar; canlı langırt, şişme kaydıraklar, rodeo, trambolinler, tırmanma dağları gibi oyun parkurlarında zaman geçirdi. Çocuk atölyelerindeki yüz boyama etkinliği renkli görüntüler oluştururken çeşitli maskotlar, çocuklar için danslar ve yarışmalar düzenledi. Ücretsiz mısır ve pamuk şeker ikramının gün boyu sürdüğü organizasyonda Kemalpaşa'nın çeşitli mahallerlerinden yaşayan minikler ile ilçeye deprem bölgesinden gelen çocuklar servisler ile alana taşındı. Organizasyon, DJ performansı ve 23 Nisan şiirleri ile son buldu.

Etkinliğe gelerek çocukların neşesine ortak olan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, üretici kadın pazarında stant açan esnaf ile sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Çocukların ilgisi nedeniyle alandan uzun süre ayrılmayan Başkan Karakayalı, çocuklarla tek tek ilgilendi.

Çocukların 23 Nisan ruhunu derinden yaşaması için çalıştıklarını belirten Karakayalı, “Bizim için önemi çok büyük olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği şekilde çocukların günü olduğunu unutmadan tüm plan ve programımızı onların mutluluğunu önceleyerek oluşturduk. İlçemizin her yerinde yüzlerce miniğimiz oluşturduğumuz etkinlik alanında buluştu. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

ANKA Haber Ajansı