KEMALPAŞA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ

KEMALPAŞA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU KABUL EDİLDİ
Kemalpaşa Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu Kemalpaşa Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Tek gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, 2022 yılı faaliyet raporu kabul edildi.

Kemalpaşa Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumu Kemalpaşa Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Tek gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, 2022 yılı faaliyet raporu kabul edildi.

CHP grubu sözcüsü Barış Uçar ile AKP grubu sözcüsü Metin Yaşar’ın lehte ve alehte gerçekleştirdikleri konuşmaların ardından Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı tek tek çalışmalara değindi.

"HALKIN PARASINI GÖZÜMÜZ GİBİ SAKINIYORUZ"

Ekonomik sıkıntılara rağmen özveriyle çalıştıklarını belirten Rıdvan Karakayalı, "Arkadaşlar bir söz var yiğit muhtaç olmuş kuru soğana diye, soğanın kilosu 30 lira. Ülkenin en büyük parası 200, 1 kilo peynir 210 lira. Dövizin hali ortada. Arkadaşlar gerçeklerle yüzleşin lütfen. İşüretmenin bu şartlarda ne kadar zor olduğunu görüyor musunuz? Atatürk Anı Evi ihalesini dördüncü seferde sonuca ulaştırabildik. Bu hafta gençlik merkezi için 2’nci kez ihaleye çıkıyoruz. İhalelere kimse katılmıyor. Kimse maliyet hesabı yapamıyor. Bunlar yetmezmiş gibi yaşanan deprem ile ülkemiz felaketi yaşadı. Biz tüm bu şartlar içerisinde bu halkın parasını gözümüz gibi sakınarak kullanıyoruz" dedi.

"BENİM GURUR TABLOM"

Eğitim alanında hayata geçirdikleri çalışmalara değinen Başkan Karakayalı, şöyle devam etti:

"Aramızda ciddi bir anlayış farkı olduğunu görüyoruz. Projeden anladığınız tek şey beton. Arkadaşlar açıkça ifade edeyim, eğitim ve spor alanında kimse bizimle yarışamaz. Geçen dönem 1200 dershane öğrencimiz vardı tamamen ücretsiz eğitim veriyorduk. Bizden sonra gelen yönetim ilk iş orayı kapattı. Biz şimdi tekrar hayata geçirdik ve yaklaşık 1000 öğrencimiz fırsat eşitliği anlayışı doğrultusunda tamamen ücretsiz eğitim görüyor. Bu benim gurur tablom. Geçen dönem oldukça aktif olarak kullanılan 5 kapalı spor salonumuz vardı gelen yönetim sağ olsun oraların da kapısına kilit vurmuştu. Şimdi 22 spor eğitmeni eşliğinde binlerce evlatlarımız spor ile iç içe büyüyor ve kendilerine her türlü desteği veriyoruz. İlçemizin farklı yerlerinde 4 adet anaokulunu hayata geçirdik. çalışan ve gelir düzeyi düşük ailelere destek oluyoruz. Merkeze ikinci anaokulunu açıyoruz ihalemiz sonuçlanırsa 300 evladımıza orada ücretsiz eğitim sağlayacağız. Hedefimiz Ulucak ve Armutlu’ya da yeni kreşler kazandırmak."

"ÜRETİCİYİ GÜÇLÜ KILDIK"

Çalışmalara başlayan tesisler hakkında da bilgi veren Karakayalı, "Faaliyete geçirdiğimiz Zeytinyağı Fabrikası ile üreticiyi özel sektör karşısında güçlü kıldık. Zeytin hasadı döneminde tesisimizden faydalanan 1535 vatandaşımız piyasaya oranla çok düşük bir pay hakkı ile zeytinini sıktı. Bu uygulama ile piyasanın oranlarını da aşağıçekmiş olduk. İkinci Zeytinyağı Fabrikamız Cumalı Mahallesi’ne geliyor. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte en kısa sürede hayata geçireceğiz. Asfalt tesisimiz kuruldu ve sathi kaplama aracımız hazır. Mevsimsel uygunluk ile birlikte uygulamaya geçiyoruz. İlçemizin yol sorununu tamamen çözüyoruz" diye konuştu.

"BARIŞ VE KARDEŞLİK HAVASI İÇERİSİNDE GEÇMESİNİ DİLİYORUM"

Ramazan Bayramı ve seçime yönelik mesaj veren Başkan Karakayalı ise "Tüm halkımızın yaklaşan Ramazan Bayramı’nışimdiden tebrik ediyorum. Ayrıca ülkemiz önemli bir seçim sürecine girmiş durumda. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin barış ve kardeşlik havası içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Hayırlısı olmasını diliyorum" dedi.

ANKA Haber Ajansı