KARTAL BELEDİYESİ, DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI

KARTAL BELEDİYESİ, DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI
Kartal Belediyesi, depremin vurduğu Hatay'da her yaştan öğrencinin eğitim gördüğüçadırkentlere, kitap ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulunuyor.

Kartal Belediyesi, depremin vurduğu Hatay'da her yaştan öğrencinin eğitim gördüğü çadırkentlere, kitap ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulunuyor.

Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaklaşık 1300 öğrencinin eğitim gördüğü ‘Yeniden Yeşeren Yaşamlar’ isimli eğitim alanında; okul öncesi, ilk, orta ve lise öğrenci grupları bulunuyor. Hataylı gönüllü öğretmenlerin çabalarıyla kurulan eğitim alanı; kütüphane, sinema, derslik ve kreş bölümleriyle öğrencilerin eğitim hayatına devam etmesi hedefiyle hizmet vermeye devam ediyor.

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN BÖLGEDEKİ EĞİTİM HAYATINA DESTEK

Kartal Belediyesi, büyük bir özveriyle oluşturulan bu eğitim alanını ziyaret ederek, kitap ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu. Kartal Belediyesi yetkilileri, Hatay'ın tüm eğitim alanlarında desteklerinin devam edeceğini kaydetti.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BURADAYIZ”

Eğitim alanının hazırlanmasında emeği olan isimlerden gönüllü öğretmen Mehmet Ali Akar, Hataylıöğrenciler ile birlikte büyük işler başardıklarını belirterek, “Hataylı depremzede bir gönüllü olarak buradayım. Okul öncesine dair, burada 5 sınıfımız var. Bunun yanında 12’nci sınıfların durumunu çok önemsiyoruz çünkü sınava girecekler. Sınav gibi bir gerçeğimiz var. Özel eğitim sınıflarımız ve ilk, ortaokul, lise sınıflarımız var. Burada çocuklarımızın deprem psikolojisinden çıkması bizler için çok önemli. İnanıyoruz ki, çocuklarımızla beraber yeniden büyük işler başaracağız” diye konuştu.

“BURADA OLDUĞUM İÇİN, ÇOK HEYECANLIYIM”

Eğitim alanındaki öğrencilerden Derin Açar ise “Burada olduğum için çok heyecanlıyım. Benim için burası normal bir okul gibi. Depremden sonra çok zor günler geçirdik. Her geçen gün benim için daha da eğitim hayatım kolaylaşıyor. Bütün öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

ANKA Haber Ajansı