İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DEN BORNOVA VE BALÇOVA’DA İKİ YENİ HALKIN BAKKALI/HALKIN KASABI ŞUBESİ DAHA

İZMİR BÜYÜKŞEHİR'DEN BORNOVA VE BALÇOVA’DA İKİ YENİ HALKIN BAKKALI/HALKIN KASABI ŞUBESİ DAHA
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin halka sağlıklı, ucuz ve güvenilir gıda ulaştırmak için kentin farklı bölgelerinde açtığı Halkın Bakkalı/Halkın Kasabı’nın bugün hem Bornova Özkanlar’da hem de Balçova Onur Mahallesi’nde iki şubesi daha açıldı. Balçova'daki açılışta konuşan Başkan Tunç Soyer, “Belediye beşikten mezara her yerde vatandaşımızın yanında olmak zorunda diye düşünüyoruz. Bugün açılışını yaptığımız belki küçücük bir dükkân ama sizlerin aile ekonomisine ufacık bir katkısı olursa bundan memnuniyet duya

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin halka sağlıklı, ucuz ve güvenilir gıda ulaştırmak için kentin farklı bölgelerinde açtığı Halkın Bakkalı/Halkın Kasabı’nın bugün hem Bornova Özkanlar’da hem de Balçova Onur Mahallesi’nde iki şubesi daha açıldı. Balçova'daki açılışta konuşan Başkan Tunç Soyer, “Belediye beşikten mezara her yerde vatandaşımızın yanında olmak zorunda diye düşünüyoruz. Bugün açılışını yaptığımız belki küçücük bir dükkân ama sizlerin aile ekonomisine ufacık bir katkısı olursa bundan memnuniyet duyacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin halka sağlıklı, ucuz ve güvenilir gıda ulaştırmak için kentin farklı bölgelerinde açtığı Halkın Bakkalı/Halkın Kasabı, bugün hem Bornova Özkanlar’da hem de Balçova Onur Mahallesi’nde iki şube birden açtı. Böylece İzmir’de 9 şubeye ulaşıldı. Büyükşehir iştiraki İzTarım A.Ş.'nin kırsalda küçük üreticiye can suyu olan Ödemiş Et Entegre Tesisi'nde hazırlanan işlenmiş ve karkas et ürünleri, artan enflasyona karşı uygun fiyatla Bornova Özkanlar ile Balçova Onur mahallesi halkına da sunuldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ev sahipliğindeki Balçova Halkın Kasabı’nın açılışına Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, İzTarım A.Ş. Genel Müdürü Murat Onkardeşler, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Başkan Soyer, açılışın ardından bölgede bulunan vatandaşlarla sohbet etti.

SOYER: “AİLE EKONOMİSİNE UFACIK BİR KATKISI OLURSA MEMNUNİYET DUYACAĞIZ”

Başkan Tunç Soyer, “Belediye beşikten mezara her yerde vatandaşımızın yanında olmak zorunda diye düşünüyoruz. O nedenle bugün açılışını yaptığımız küçücük bir dükkan belki ama bu bölgede yaşayan sizlerin aile ekonomisine ufacık bir katkısı olursa bundan memnuniyet duyacağız. Güvenle ve makul bir fiyatla alışveriş yapacağınız bir dükkan sizler için hizmet veriyor olacak. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

ÇALKAYA: “TUNÇ BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ise Tunç Soyer’e teşekkür ederek, “Bu zorlu ekonomik koşulda böyle bir işletmenin buraya açılmış olmasıözellikle Ramazan ayında bizim için çok değerli. Fiyatlar açısından piyasanın çok çok altında burada et ihtiyacınızı karşılıyor olabileceksiniz. En önemlisi de yerli üretim” diye konuştu.

RAMAZAN AYI BOYUNCA FİYATLAR SABİT

İzmirlilere kaliteli ve sağlıklı et ulaştırmak için açılan Halkın Bakkalı/Halkın Kasabışubelerinde Ramazan ayı boyunca fiyat artışı yapılmayacak. Dana kıymanın kilosu 195 lira, dana sucuğun ve dana kuşbaşının kilosu 215 liradan satılacak.

ANKA Haber Ajansı